Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ସୋନିଆ ନେଲେ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, କଂଗ୍ରେସରେ ହାହାକାର

6/07/2019 at 1:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬|୭:  କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ଏବେ ସରଗରମ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ପରେ କାହାକୁ କଂଗ୍ରେସର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରାଯିବ ତାକୁ ନେଇ ଜୋରସୋର ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ତେବେ ମୋତିଲାଲ ଭୋରାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରାଯିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ଟ୍ବିଟରରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫାକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ । ଟ୍ବିଟ୍ ରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ।  ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ପାର୍ଟିକୁ ଦେଇସାରିଥିଲେ । ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବହୁ ଚାପ ପଡିଥିଲା ।  ଏମିତିକି ୫ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଦେଖାକରି ଇସ୍ତଫା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ତାଙ୍କ ଜିଦ୍ ରେ ଅଟଳ ରହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଇସ୍ତଫାକୁ ସେ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ । ସେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପରାଜୟ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟସମିତି ଆଗାମୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଚୟନ କରୁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଦେଇଥିଲେ ।  ସେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଆମେରିକା ପଳାଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପୁଅର ଇସ୍ତଫା ପରେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲଙ୍କ ଆମେରିକା ଯିବା ଏବଂ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । କାରଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରେ ଗାନ୍ଧି ପରିବାରର କୌଣସି ଚାପ ପଡିବା କଥା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉ ବୋଲି ସେ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି । ଏବେ କେବଳ ରାହୁଲ ନୁହେଁ ବରଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ ।  

   Related Posts