Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ମରି ନାହିଁ ମାନବିକତା : କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ଶେଷ ଇଚ୍ଛା ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ କରାଇବ ପୁଅଙ୍କ ବିବାହ

3/05/2020 at 10:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩/୫: କରୋନା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଅନବରତ ଭାବେ ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନାର ଆତଙ୍କକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ସବୁ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ,ସାର୍ବଜନିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ପୁଣି ଥରେ ମାନବିକତାର ଉଦାହରଣ ଦେଇଛି। କ୍ୟାନରର ଶେଷ ଷ୍ଟେଜ୍ ଭୋଗୁଥିବା ଜଣେ ବାପାଙ୍କ ଶେଷ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ପୁଅ ଦିଲ୍ଳୀ ପୋଲିସକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ବାପାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କ ଅପିଲ ମାନି ନେଇଥିଲା।

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ପ୍ଲେସ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲଭ ଗୋୟଲ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ,ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବାପା ମୋହନ ଗୋୟଲଙ୍କୁ ବ୍ଲଡ କ୍ୟାନସର ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ତାରିଖରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ବ୍ଲଡ କ୍ୟାନସରର ଶେଷ ଷ୍ଟେଜ ବୋଲି କହିଦେଇଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ। ତାଙ୍କ ବାପା ବଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ବିବାହ କରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଏହି ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନର ସମସ୍ତ ନିୟମ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ଡିସଟାନସିଂ ପାଳନ କରି ମେ ୫ ତାରିଖରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଲଭ ଗୋୟଲ୍ ଏହି ଚିଠି ମୌର୍ଯ୍ୟ ଏନକ୍ଲେଭ ଥାନାର ଏସଏଚଓଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ବୁଝି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ପୁଣି ଥରେ ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଲଭ ଗୋୟଲଙ୍କୁ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଶେଷ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ମେ ୫ତାରିଖରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା। ଏହି ବିବାହରେ ବର ପକ୍ଷରୁ ୫ଜଣ ଏବଂ କନ୍ୟା ପକ୍ଷରୁ ୫ଜଣ ସାମିଲ ହେବେ। ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିବାହ ହେବ ଏବଂ ଏହି ବିବାହରେ ସୋସିଆଲ ଡିସଟାନସିଂ ସମେତ ସମସ୍ତ ନିୟମର ପାଳନ ହେବ।

.

   Related Posts