Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଦୃଢ ଇଛା ଶକ୍ତି ଓ ମନୋବଳ ଆଗରେ ହାର ମାନିଲା ଅଭାବ : ପିତା ରିକ୍ସା ଚାଳକ, ସେନା ଅଫିସର ହୋଇ ସ୍ବର୍ଗତଃ ମାତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କଲେ ପୁତ୍ର

13/06/2020 at 7:42 PM

ଡେରାଡୁନ ୧୩/୦୬ : ପରିଶ୍ରମ ଫଳ ସବୁବେଳେ ମିଠା ହୋଇଥାଏ | ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ ଭଗବାନ ତାର ଫଳ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଏକ ମାମଲା ଆଇଏମଏ ପାସିଙ୍ଗ ଆଉଟ ପ୍ୟାରେଡ଼ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୋଲ୍ହାପୁର ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ରିକ୍ସା ଚଲାଉଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପୁଅ ଧାୱନ ସାର୍ଥକ ଶଶିକାନ୍ତ ଇଣ୍ଡିଆନ ମିଲିଟାରୀ ଏକାଡେମୀରୁ ପାସ ହୋଇ ସେନା ଅଫିସର ହୋଇଛନ୍ତି |

ଧୱନଙ୍କ ମା ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶୀକାର ହୋଇଥିଲେ | ଧୱନଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କ ପିତା ଓ ତାଙ୍କର ଜଣେ ବଡ ଭାଇ ଅଛନ୍ତି | ଧୱନଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ | ଯାହାର ଫଳ ସେ ଆଜି ପାଇଛନ୍ତି | ଧୱନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପିତା କେବଳ ପରିବାରର ଭରଣା ପୋଷଣ କରିନାହାନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ସମ୍ପୂର୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ଭଲ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପିତା ଭଲ ସ୍କୁଲରେ ତାଙ୍କର ଆଡ଼ମିସନ କରାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଆଶୀର୍ବାଦ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଅଛି ବୋଲି ସେ କହିଚଙ୍ଗଟି |

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଆଇଏମଏ ପାସିଙ୍ଗ ଆଉଟ ସେରିମନିରେ କୌଣସି ଜେଣ୍ଟେଲମ୍ୟାନ କ୍ୟାଡେଟଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦିଆଯାଇନଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ଧୱନଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଏହି ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିନଥିଲେ | ୪୨୩ କ୍ୟାଡେଟରେ ଧୱନ ପାସ ହୋଇ ସେନା ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସବୁ କଷ୍ଟର ଫଳ ସେ ପାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଧୱନ କହିଛନ୍ତି |

ଧୱନଙ୍କ ପିତା ଏବେ ମଧ୍ୟ ରିକ୍ସା ଚଲାଉଛନ୍ତି | କିଣୁ ଏବେ ପୁଅ ପିତାଙ୍କ ସାହାରା ହେବ | ଧୱନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ରାଜା ଘରେ ଜନ୍ମ ହୋଇ ହିଁ ଜଣେ ରାଜା ହୋଇନଥାଏ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଓ ଦୃଢ ଇଛା ଶକ୍ତି ବଳରେ ମଣିଷ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥାଏ | ଜୀବନରେ ଜଣେ ଭଲ ଯୋଦ୍ଧା ହେବା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଢାଳି ଗଢି ତୋଳିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts