Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମା’ଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମିଳିଲାନି ବେଡ୍, ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ : କାନ୍ଧରେ ମୃତଦେହ ବୋହି ଶ୍ମଶାନକୁ ନେଲା ପୁଅ

15/05/2021 at 6:52 PM

ଶିମଲା ୧୫।୫: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କାଙ୍ଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାର ବଙ୍ଗଓ୍ବାର ଗାଁରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ନମିଳିବାରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନେଇ ଶବଦାହ କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥଲା । କାଙ୍ଗ୍ରା ଡେପୁଟି କମିଶନର ରାକେଶ ପ୍ରଜାପତି ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ କିମ୍ବା ସବ୍ ଡିଭିଜନାଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କୁ କେହି ଅବଗତ କରିନାହାନ୍ତି ।

ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ବେଡ୍ ଏବଂ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ତାଙ୍କ ମା’ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ସତ୍ତ୍ବେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇନଥିଲା । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଗାଁକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ । ଗାଁରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୪ଟା ୩୦ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ସେ ଏ ସଂପର୍କରେ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟ ସୁରମ ସିଂଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗାଁଲୋକ କେହି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସିନଥିଲେ । ଫଳରେ ମୃତଦେହକୁ ଏକ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଶ୍ମଶାନକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ କୌଣସି ଗାଡିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ । ଫଳରେ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନେବାକୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ।

ସେପଟେ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟ ସୁରମ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଏବଂ ଜଣେ ଆଶା କର୍ମୀ ଶବକୁ ଶ୍ମଶାନକୁ ନେବା ପାଇଁ ପିପିଇ କିଟ୍ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ସେ ଦୁଇଟି ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟ୍ରଲି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କଥା ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ସେମାନେ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts