Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

୨୦ ଘୋଡାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ଅଜଣା ହତ୍ୟାକାରୀ, ଧରିବାକୁ ୨୦ ହଜାର ଡଲାର ପୁରସ୍କାର

24/12/2019 at 7:52 PM

ୱାଶିଂଟନ୍ ୨୪।୧୨: ଆମେରିକାର କେଞ୍ଚୁକି ପ୍ରଦେଶରେ ଘୋଡା ଗଣ ହତ୍ୟା ନେଇ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ । ଅଜଣା ଆତତାୟୀ  ୨୦ ଟି ଘୋଡାଙ୍କୁ  ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟାକରିଛି ।  ଏପରି  ଅମାନୁଷିକ କାଣ୍ଡ କିଏ କାହିଁକି କରିଛି , ତାହା ଏବେ କେଞ୍ଚୁକି ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଛି । ତେବେ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ କେଞ୍ଚୁକି ପୋଲିସ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ ସହ ସୂଚନା ଦାତାଙ୍କ ଲାଗି ୨୦ ହଜାର ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛି ।

 ଡମାସ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଘୋଡା ଗୁଡିକୁ କେହି ଶିକାର କରିଥିବା ଜଣା ପଡୁଛି ।ମୃତ ଘୋଡା ଗୁଡିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ବେଳେ , ଆଉ କିଛି ବର୍ଷକର ବା ତାଠୁ କିଛି ଅଧିକ ବୟସର ।ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି କ୍ଷୁଦ୍ର ଆଗ୍ନେୟାସ୍ତ୍ରରେ  ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ମନେ ହେଉଛି । ପୂର୍ବ କେଞ୍ଚୁକିର ଏକ ବିସ୍ତୀର୍ଣ୍ମ ଖଣି ଖାଗାନ ଥିବା ବନାଞ୍ଚଲରେ ଘୋଡା ଗୁଡିକର ମୃତ ଦେହ ପଡିଛି । ସେଗୁଡିକୁ ଦେଖିଲେ, ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରରେ ଘୋଡା ଗୁଡିକ ମରି ପଡିଥିବା ମନେହେଉଛି । ପ୍ରାୟ ୪ ହଜାର ଏକର ଅଞ୍ଚଳରେ  ଡମାସ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ  ଦଳ ମୃତ ଘୋଡାଙ୍କ ନେଇ ଅନୁସନ୍ଦାନ କରିଛି। ତେବେ ସେଠାରେ ପାଖାପାଖି ୩୫ ଘୋଡାଙ୍କ ଏକ ଦଳ ଚରାବୁଲା କରୁଥିବା ମନେ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ, ଅନ୍ୟ ଘୋଡାଙ୍କ ଟେର ମିଳୁନି । ଗତ ୧୬ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରଥମେ କିଛି ଘୋଡାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂପର୍କରେ ଖବର ଆସିଥିଲା । ରବିବାର ଆଉ କିଛି ଘୋଡା ମରି ପଡିଥିବା ଖବର ଆସିବାପରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।ତେବେ ଏକ ସମୟରେ ସବୁ ଘୋଡାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା  ସନ୍ଦେହ କରିଛନ୍ତି ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ।

ଘୋଡା ଗୁଡିକୁ ଅତି ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବେ କେହି ଗୁଳି କରିଛି । ମୃତ ଘୋଡାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରୁ ଶିକାରୀର  କ୍ରୁର ଆଚରଣ ପୁରା ସ୍ପଷ୍ଟ। ଏପରିକି ଗୋଡିଏ ଘୋଡାର ପାଟିରେ ଅଧା ଚୋବା ଗାସ ରହିଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଚରୁଥିବା ଘୋଡାଙ୍କୁ ଆତତାୟୀ ଗୁଳିକରିଛି ।  ଦେଷୀକୁ ଧରିବାକୁ କେଞ୍ଚୁକି ପୋଲିସ ୨୦ ହଜାର ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛି । ଦୋଷୀକୁ ଆନିମଲ କୃଏଲିଟି ଆକ୍ଟରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଫ୍ଲଏଡ୍ କଣ୍ଟ୍ରି ସେରିଫ ଜନ୍ ହଣ୍ଟ ।

   Related Posts