Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

Aus Openର ନୂଆ ରାଣୀ ସୋଫିଆ କେନିନ୍ , ମୁଗୁରୁଜାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଜିତିଲେ ସିଙ୍ଗିଲ୍ସ ଟାଇଟଲ୍

1/02/2020 at 5:31 PM

ସିଡନୀ ୦୧।୦୨: ନୂତନ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍ଲାମ୍‌ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ୨୧ବର୍ଷୀୟ ସୋଫିଆ କେନିନି ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍ଲାମ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶନିବାର କେନିନ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନ ଫାଇନାଲରେ  ସ୍ପେନର ଗାର୍ବାଇନ ମୁଗୁରୁଜା ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । କେନିନ୍ ବିଶ୍ବ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ୧୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ସହ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିଲେ ।

ସେହିପରି ୨ଟି ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍ଲାମ୍‌ ବିଜୟୀ ଓ ବିଶ୍ବ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ୩୨ତମ ସ୍ଥାନ ରଖିଥିବା ମୁଗୁରୁଜାଙ୍କୁ ୪-୬, ୬-୨, ୬-୨ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି କେନିନ୍ । ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ସେଟ୍‌ରେ ପରାଜୟ ପରେ କେନିନ୍ ଆଗାମୀ ୨ଟି ସେଟ୍‌ରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।  

କେନିନ୍‌ ନିଜର ତୃତୀୟ ପ୍ରୟାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୮ରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ଓ ୨୦୧୯ରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ଟାଇଟଲ ଦୌଡରୁ ବାହାର ହୋଇଥିଲେ । କେନିନ୍‌ ଗତ ୧୨ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍‌ ବୟସ୍କା ଖେଳାଳି , ଯିଏ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍ଲାମ୍‌ ଚାମ୍ପଆନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି । ରୁଷ୍‌ର ଖେଳାଳି ମାରିଆ ସାରାପୋଭା ୨୦୦୮ରେ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏହି ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା ।

କେନିନ୍‌ଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୧ ବର୍ଷ ୮୦ ଦିନ ହୋଇଛି । କେନିନ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ବିଶ୍ବର ଏକ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ଏସଲେ ବାର୍ଟିଙ୍କ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ମୁଗୁରୁଜା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ରେ ପ୍ରେଞ୍ଚ ଓପନ ଓ ୨୦୧୭ରେ ଓ୍ବିମ୍ବଲଡମ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୫ରେ ଓ୍ବିମ୍ବିଲଡନ ଫାଇନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇପାରିନଥିଲେ ।

   Related Posts