Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପଚାରିଲେ ‘ବଞ୍ଚିବି କି ମରିଯିବି’, ଲୋକେ କହିଲେ ମରିଯା, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଲେ ଯୁବତୀ

16/05/2019 at 4:10 PM

କୁଆଲାଲମ୍ପରୁ, ସୋସାଲ ମିଡିଆ ଧିରେ ଧିରେ ସମାଜକୁ କବଳିତ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରିକି ଲୋକେ ସୋସାଲ ମିଡିଆର ପ୍ରରୋଚନାରେ କାମ କରୁଥିବାର ନଜିର ମଧ୍ୟ ମିଳିଲାଣି। ନିକଟରେ ଜଣେ କିଶୋରୀ ସୋସାଲ ମିଡିଆର ପରାମର୍ଶରେ ନିଜ ଜୀବନର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଯେଉଁଥିରେ କିଶୋରୀ ଜଣକ ନିଜର ଫଲୋର୍ସଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିବେ କି ମରିଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ। ୬୭ ପ୍ରତିଶତ ଫଲୋର୍ସ ମରିବା ସପକ୍ଷରେ ଯିବା ପରେ କିଶୋରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଯାହା ଏବେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ସାରାବାକ୍ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କିଶୋରୀଟି ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ଫଟୋ ସେୟାରିଂ ଏପ୍ ରେ ଏକ ପୋଲ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ‘ବହୁତ ଗରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ  ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାରେ ସହାୟତା କରନ୍ତୁ  ଡି ଅର ଏଲ’ ଅର୍ଥାତ ଡେଥ ଅର ଲିଭ।  ତେବେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ଫଲୋର୍ସ ଡି ସପକ୍ଷରେ ମତ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ କଶୋରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ପଥ ବାଛିନେଇଛନ୍ତି।

ଘଟଣା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଘଟହେବା ପରେ ନେଟିଜେନ୍ସଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସକାଇବା ନିମନ୍ତେ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଓକିଲମାନେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କୁଆଲଲମ୍ପୁରରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ଅପରାଧ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏଣୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସକାଇବା ମଧ୍ୟ ଅପରାଧ। ଇଂଷ୍ଟା ଫଲୋର୍ସ ଚାହିଁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟାରୁ ନିବୃତ୍ତ କରାଇ ପାରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପେନାଗର ଏନଷ୍ଟେଟ ସାଂସଦ ରାମ କ୍ରପାଲ ସିଂହ।

ତେବେ ଇଂଷ୍ଟା ଫଲୋର୍ସଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ବ୍ରିଟିଶ କିଶୋରୀ ମୌଲୀ ରସେଲ ଏଇଭଳି ଏକ ଘଟଣାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ ଏପ୍ ରେ ଏଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁ ଦେଖୁଥିଲେ ବୋଲି ତାଙ୍କର ଅଭିଭାବକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

   Related Posts