Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ : ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ନୂଆ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କର

4/06/2019 at 5:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୬ : ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଏସ. ଜୟଶଙ୍କର ପୂର୍ବତ୍ତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜଙ୍କ ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରାକୁ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି । ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ବିଦେଶରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଏସ. ଜୟଶଙ୍କର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାପରେ ସେ ସୁଷମାଙ୍କ ଭଳି କାମ କରିପାରିବେନାହିଁ ତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଜୟଶଙ୍କର ୪୮ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିଲେ । ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଟ୍ୱିଟର ଜରିଆରେ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିପାରିବେ ।

ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପହଂଚରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ଥିବା ବିଚାର କରାଯାଉଥିବା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଜନତାଙ୍କ ସହ ଏହିଭଳି ଯୋଡି ହୋଇଛି । ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଖୋଲିବା ପରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଭାରତୀୟ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଦେଶ ବାହାରକୁ  ଯାଉଛନ୍ତି । ଏବେ ଏଠାରେ ଅନେକ ମଲ୍ଟି ନ୍ୟାସନାଲ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବା ସାମାନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳରେ ମଧ୍ୟରେ ବିଦେଶର ବହୁ ଚାହିଦା ରହିଛି । ଲୋକେ ବୁଲିବାକୁ ପ୍ରାୟତଃ ବିଦେଶକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହିଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଦିନକୁ ଦିନ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଏହିଭଳି ଭାବେ ବିଦେଶରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଜାରି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କେବଳ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହେଉନାହାନ୍ତି, ବରଂ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରାଜନୈତିକ ସମର୍ଥନ ଓ ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ଯୋଡି ହେଉଛି । ନୂଆ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ. ଜୟଶଙ୍କର ନିଜେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାରିଅର ଡିପ୍ଲୋମେଟିକ । 

   Related Posts