Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନୀ ଛାନିଆ : ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଆଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ , ସେପଟେ କିଛି ୟୁଜର ଲେଖିଲେ ପାକ୍‌ ଉଦ୍ୟମକୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିଛି ଭାରତ

11/06/2020 at 9:56 AM

କରାଚି ୧୧।୦୬: ପାକିସ୍ତାନର ନିଦ ହଜାଇଦେଇଛି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା । କେତେବେଳେ ବାଲାକୋଟ ପରି ଆଉ ଥରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ କରିବା କଥା ଉଠୁଛି ତ କେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆକାଶରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଉଡୁଥିବାର କଥା ଉଠୁଛି । ରାତିଦିନ, ଦିନରାତି ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ନାଁ ଗୁଣୁଗୁଣୁ ହେଉଛି  , ତାହା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ସେନା-ଭାରତୀୟ ସେନା । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏକ ଖବର ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେବାର ଲାଗିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନର ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଏକ ଏକ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କୁଆଡେ କରାଚୀ ଓ ବହାବଳପୁର ନିକଟରେ ଉଡାଣ ଭରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୁବ୍‌ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ରମଣ ଭୟରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ଲକଆଉଟ୍‌ କରିଦିଆଗଲା । ଏହି ଖବର ବୁଧବାର ଦିନ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ , ଏପରି କୌଣସି ଘଟଣାକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ଖାରଜ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ପୂରା ପାକିସ୍ତାନରେ ଏଭଲି ଖବର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର  ଏନ୍‌ବିସି ର ପୂର୍ବତନ ରିପୋର୍ଟର ଓ୍ୱାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରିୟର ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ । ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯେ, କାଳେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପିଓକେ, ସିନ୍ଧ-ରାଜସ୍ଥାନ ସେକ୍ଟରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଘଟଣାରେ କଣ ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ରହିଛି । ତାହା ଦୁଇଦେଶ ଆମକୁ ଜଣାଇବା ଦରକାର । ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ।

ସେହିପରି କରାଚୀର ଜଣେ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ୟୁଜର ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଆକାଶରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଦେଖିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କରାଚୀ ଆକାଶରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଏପରି ଅନେକ ୟୁଜର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଏହା ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଆକାଶରେ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ । ରାଜସ୍ତାନ ବର୍ଡରରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା ।

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ସନ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଇ ଫେରିଆସିଥିଲେ । ଏପରିକି କିଛି ୟୁଜର ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଦମାନଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଫେବୃଆରୀରେ  ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକସ୍ତାନର ବାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠିକଣା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଓ୍ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଏମ୍‌ଆଇଜି-୨୧ ପାକିସ୍ତାନରେ କ୍ରାସ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରିଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଭାରତର ଚାପ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ । ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଦମାନଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ପ୍ରତ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲା ।

   Related Posts