Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନୀ ଛାନିଆ : ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଆଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ , ସେପଟେ କିଛି ୟୁଜର ଲେଖିଲେ ପାକ୍‌ ଉଦ୍ୟମକୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିଛି ଭାରତ

11/06/2020 at 9:56 AM

କରାଚି ୧୧।୦୬: ପାକିସ୍ତାନର ନିଦ ହଜାଇଦେଇଛି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା । କେତେବେଳେ ବାଲାକୋଟ ପରି ଆଉ ଥରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ କରିବା କଥା ଉଠୁଛି ତ କେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆକାଶରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଉଡୁଥିବାର କଥା ଉଠୁଛି । ରାତିଦିନ, ଦିନରାତି ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ନାଁ ଗୁଣୁଗୁଣୁ ହେଉଛି  , ତାହା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ସେନା-ଭାରତୀୟ ସେନା । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏକ ଖବର ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେବାର ଲାଗିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନର ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଏକ ଏକ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କୁଆଡେ କରାଚୀ ଓ ବହାବଳପୁର ନିକଟରେ ଉଡାଣ ଭରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୁବ୍‌ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ରମଣ ଭୟରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ଲକଆଉଟ୍‌ କରିଦିଆଗଲା । ଏହି ଖବର ବୁଧବାର ଦିନ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ , ଏପରି କୌଣସି ଘଟଣାକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ଖାରଜ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ପୂରା ପାକିସ୍ତାନରେ ଏଭଲି ଖବର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର  ଏନ୍‌ବିସି ର ପୂର୍ବତନ ରିପୋର୍ଟର ଓ୍ୱାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରିୟର ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ । ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯେ, କାଳେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପିଓକେ, ସିନ୍ଧ-ରାଜସ୍ଥାନ ସେକ୍ଟରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଘଟଣାରେ କଣ ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ରହିଛି । ତାହା ଦୁଇଦେଶ ଆମକୁ ଜଣାଇବା ଦରକାର । ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ।

ସେହିପରି କରାଚୀର ଜଣେ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ୟୁଜର ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଆକାଶରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଦେଖିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କରାଚୀ ଆକାଶରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଏପରି ଅନେକ ୟୁଜର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଏହା ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଆକାଶରେ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ । ରାଜସ୍ତାନ ବର୍ଡରରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା ।

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ସନ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଇ ଫେରିଆସିଥିଲେ । ଏପରିକି କିଛି ୟୁଜର ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଦମାନଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଫେବୃଆରୀରେ  ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକସ୍ତାନର ବାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠିକଣା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଓ୍ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଏମ୍‌ଆଇଜି-୨୧ ପାକିସ୍ତାନରେ କ୍ରାସ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରିଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଭାରତର ଚାପ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ । ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଦମାନଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ପ୍ରତ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲା ।

   Related Posts