Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

SOA ରେ ଏଗ୍ରି ବିକାଶ-୨୦୧୮ କର୍ମଶାଳା

29/06/2018 at 7:00 AM

ଆଜିଠୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ କୃଷି ବିକାଶ ସମ୍ମିଳନୀ ଏଗ୍ରି ବିକାଶ-୨୦୧୮ ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍ ଏଗ୍ରିକଲଚର ମାକେର୍ଟି ଓ କେପିଏମ୍ ଜିର ସହଭାଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେଉଛି । କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରେ।ଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଶେଖାୱତ ପହଂଚି ସାରିଛନ୍ତି ଓ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏକ ହଜାରେରୁ ଅଧିକ କୃଷକ ଯେ।ଗଦେବେ । ସମ୍ମିଳନୀରେ ଓଡ଼ିଶା କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆହ୍ବାନ ଓ ସମ୍ଭାବନା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲେଚନା କରାଯିବ । ସେ।ଆ ସହିତ CYSD, ସହଭାଗୀ ବିକାଶ ଅଭିଯାନ ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଙ୍ଗଠନ, ସିଦ୍ଧ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଏଣ୍ଡ ଡେଲପମେଣ୍ଟ କନସଲଟାନ୍ସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସହଯେ।ଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି । କୃଷି ବିକାଶ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ୬ଟି ବିଭାଗ ଓ ୩ ଜଣ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଯେ।ଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି, ଏବଂ କୃଷକ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟେ।ଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ତୈଳ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ବାଷ୍ପ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ MSME ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେ।ଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts