Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଘରେ ସାପ ସାଲୁବାଲୁ, ହାଣ୍ଡି ଭିତରୁ ମାଆ ସାପ ସହ ୪୩ ଛୁଆ ଓ ୫୮ ଅଣ୍ଡା ଉଦ୍ଧାର

26/06/2020 at 6:06 PM

ଭଦ୍ରକ, ୨୬|୦୬ :  ବର୍ଷାଦିନ ଆସିବାରୁ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ସାପ ଅଣ୍ଡା ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସାପଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଗୋଟିଏ ସାପ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଅଣ୍ଡା ଦେବାର ନଜିର ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ଭଦ୍ରକ ରଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରୁ ସାପ ଓ ସାପ ଛୁଆଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ବିଜୟ ଵିଶ୍ଵାଳଙ୍କ ଘରୁ ୪୩ ଟି ଛୋଟ ସାପ ଓ ପ୍ରାୟ ୫୮ ଟି ଅଣ୍ଡା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ।  ମା ସାପକୁ  ସାପ ଧରାଳି ମିର୍ଜା ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବିଜୟଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରତିଦିନ ସାପ ବାହାରୁଥିଲା । ଏନେଇ ସେ ସାପ ଧରାଳିଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ବିଜୟଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ଏକ ହାଣ୍ଡି ଭିତରୁ ସାପ ଛୁଆ ଓ ଅଣ୍ଡାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ।

ସାପ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର ସମୟରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଗହଳି କରିଥିଲେ । ତେବେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ସାପଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସାପଧରାଳି କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ବର୍ଷାଦିନେ ସାପକୁ ନେଇ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts