Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଦେଶରେ Covid-19 ପ୍ରବନ୍ଧନ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ରାହୁଲ, ଜବାବରେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କହିଲେ ‘ଜ୍ଞାନୀ ବାବା’

22/06/2021 at 8:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୬: ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଦେଶରେ କରୋନା ପ୍ରବନ୍ଧନ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ରାହୁଲ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆମେଥି ସାଂସଦ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ରାହୁଲଙ୍କୁ ‘ଜ୍ଞାନୀ ବାବା’ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସ୍ମୃତି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜ୍ଞାନର ମୋତି ବାଣ୍ଟୁଥିବା ଜ୍ଞାନୀ ବାବା କରୋନାକୁ ନେଇ ମାମଲାରେ ଆତ୍ମ ନିରିକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଏଥିରେ ଦେଶରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପ୍ରଥମେ କେଉଁ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ ଆସିଥିଲା ବୋଲି ସ୍ମୃତି ରାହୁଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିବା ବେଳେ କେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ଅଧିକ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଟିକାକରଣ ମାମଲାରେ କେଉଁ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସବୁଠୁ ଖରାପ ସେ ନେଇ ରାହୁଲଙ୍କର କିଛି ଧାରଣା ଅଛି କି ନା ବୋଲି ସେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି। ସ୍ମୃତି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟରେ ହିଁ  କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପ୍ରଥମେ ପ୍ରକୋପ କରିଥିବା ଓ ସେହି ସବୁ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ ହିଁ ଅଧିକ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରାହୁଲଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

କେବଳ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ଲାଗି ଦେଶ କରୋନାରେ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କଲା ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାକୁ ସ୍ମୃତି ପଛେଇ ନାହାନ୍ତି। ଏଣୁ ରାହୁଲ କରୋନାକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ଦୋଷ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଆଗ ଆତ୍ମ ନିରିକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର କାଳରେ ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ ଆଷ୍ଟ୍ରୋନମିକାଲ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ଅଧିକ ଥିଲା ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ ବୋଲି ସ୍ମୃତି ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି କିଏ ପ୍ରଥମେ ବିକେନ୍ଦ୍ରିକରଣର ଦାବି କରିଥିଲେ ଓ ପରେ ୟୁ-ଟର୍ଣ୍ଣ ନେଇଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ । ଟିକାକରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବେବି ଏତେ ଉତ୍ସାହଜନକ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ସବୁ ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦିଆଯାଇ ନ ପାରେ ବୋଲି ସଫାସଫା କହିଛନ୍ତି। ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାର ଏଥିରୁ ଯଦି ଜ୍ଞାନୀ ବାବା କିଛି ବୁଝନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ବୁଝି ଯାଆନ୍ତୁ ବୋଲି ସ୍ମୃତି ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।    

   Related Posts