Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଏସିଆ କପ୍ କ୍ରିକେଟ‌, ୨୦୨୨ରେ ଖେଳାଯିବ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଗୋପ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଲ୍ : ମ୍ୟାନେଜର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହରାଇବା ପାଇଁ ମାନସିକ ରଖିଥିଲେ ସ୍ମୃତି ! ୧୪ କି:ମି: ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲି ଗଲେ ସିଦ୍ଧି ବିନାୟକ ମନ୍ଦିର

28/05/2019 at 4:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୫ : କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଆମେଥି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହରାଇ ନିଜେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବିଜୟ ପରେ ସ୍ମୃତି ୧୪ କି:ମି: ଚାଲି ଚାଲି ସିଦ୍ଧି ବିନାୟକ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ପହଂଚିଥିଲେ । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ମୃତିଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା ଟିଭି ସିରିଏଲ ପ୍ରଯୋଜକ ଏକତା କପୁର ଦେଇଥିଲେ । ଏକତା କପୁର ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମରେ ସ୍ମୃତିଙ୍କ ସଂଗେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ଏକତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ମୃତି ୧୪ କି:ମି ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲି ସିଦ୍ଧି ବିନାୟକ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏକତା ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏକତା ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ମୃତିଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମାନସିକ ପୁରା ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏକତା କପୁରଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓରେ ସ୍ମୃତି ଗାଡିର ଆଗ ସିଟରେ ବସିଛନ୍ତି । ପଛ ସିଟରେ ଏକତା କପୁର ବସି ଭିଡିଓ ରେକଡିଂ କରିଛନ୍ତି ।

ଏକତା ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏକ ବିଶେଷ ମାନସିକ ପୁରା ହୋଇଥିବାରୁ ସ୍ମୃତି ସିଦ୍ଧି ବିନାୟକ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କେଉଁ ମାନସିକ ପୁରା ହେବାରୁ ସ୍ମୃତି ମନ୍ଦିର ଯାଇଥିଲେ ତାହା ସେ କହିନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ମିଳିଥିବା ବିପୁଳ ବିଜୟ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆଉ ଏକ ଖୁସି ରହିଛି ସ୍ମୃତିଙ୍କ ପାଇଁ । ଆମେଥିରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହରାଇ ସେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଖୁସି ଖବର ।

ଆମେଥିରେ ଜିତିବା ପରେ ଏକତା କପୁର ଅଲଗା ଅନ୍ଦାଜରେ ସ୍ମୃତିଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । ସେ ଲେଖିଥିଲେ, “ରିସ୍ତୋଁ କେ ଭି ରୁପ୍ ବଦଲତେ ହେଁ, ନଏ ନଏ ସାଞ୍ଚେ ମେଁ ଢଲତେ ହେଁ, ଏକ ପିଢି ଆତି ହେ, ଏକ ପିଢି ଯାତି ହେ, ବନତି କାହାନି ନଇ…”

   Related Posts