Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସ୍ମୃତିଙ୍କ ଅତୁଟ ସହାନୁଭୂତି : ପୁଅକୁ କହିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ରଖି ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଅ କେବେ ଭୁଲ କାମ କରିବ ନାହିଁ

27/05/2019 at 12:38 PM

ଆମେଥି ୨୭/୫ : ଦିବଂଗତ ବିଜେପି ନେତା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପୁଅ ଅଭୟ ସିଂହ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କୁ ଦେଖି ନିଜ କୋହ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ । ସ୍ମୃତି ଅଭୟଙ୍କ ହାତ ନିଜ ମୁଣ୍ଡରେ ରଖି କହିଥିଲେ ମୋତେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଅ ଯେ ତୁମେ କିଛି ଭୁଲ କାମ କରିବନାହିଁ ।

ସେ ଦୁଃଖିତ ହୋଇ କହିଥିଲେ ତୁମେ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇଚ ଆଉ ମୁଁ ମୋ ଭାଇକୁ ହରାଇଛି । ଏହା ଶୁଣି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏତିକି କହିବା ପରେ ସ୍ମୃତି ଅଭୟଙ୍କ ହାତ ଧରି ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଡାକି ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଚାଲ ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀରକୁ କାନ୍ଧ ଦେବା ।

କମ ବୟସରେ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ପୁଅ କିଛି ବାଟ ଯିବା ପରେ ହତାଶ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପାଦ ପଡ଼ିନଥିଲା । ଫଳରେ ବିଜେପିର ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ଶବ କାନ୍ଧେଇଥିଲେ । ସ୍ମୃତି ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଶବକୁ ଘରୁ ସ୍ମଶାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାନ୍ଧେଇଥିଲେ । ୩୦୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଥିଲା ସ୍ମଶାନ । ପୁଣି ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଭିଡ ।

ଲୋକେ ସେତେବେଳେ କହୁଥାନ୍ତି ଦିଦି ଆପଣ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ, ଆମେ କାନ୍ଧେଇଦେବୁ । କିନ୍ତୁ ସ୍ମୃତି କିଛି ନକହି ଚୁପଚାପ ସ୍ମଶାନ ଆଡକୁ ବଢି ଚାଲିଥିଲେ । ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ, ସେ କୋକେଇକୁ ୫ଟି ଜାଗାରେ ଭୂଇଁରେ ରଖିଥିଲେ ।


ନିଜର ସବୁଠାରୁ ନିକଟତମ ଏବଂ ପ୍ରିୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପରେ ସ୍ମୃତି ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଘରକୁ ଆସି ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମା’ଙ୍କ କୋଳରେ ମୁଣ୍ଡ ରଖି କହିଥିଲେ ଆଜିଠାରୁ ମୁଁ ହିଁ ଆପଣଙ୍କ ପୁଅ । ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ନରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଚରଣରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଇଁ ସାନ ଭଉଣୀ ହେବାର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ତାଙ୍କ ଦୁଃଖ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବିବାହିତା ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ରଖି କହିଥିଲେ ଆଜିଠାରୁ ତୁମ ବାପାଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀ ସବୁବେଳେ ତୁମ ସହ ରହିବ ।


ଦିବଂଗତ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ଶବ ନେବାବେଳେ ପୁରା ଗାଁ ଜୟ ଜୟ ନାରାରେ କମ୍ପି ଉଠିଥିଲା |

   Related Posts