Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ବିସ୍‌ ଓପନ୍‌: ୧୯ ମାସ ଓ ୧୩ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପରେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୟାରୋଲିନାଙ୍କଠୁ ହାରିଲେ
  • ||
  • ସରିଲା ବିଜେପିର ଦୁଇ ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ, ଗୃହୀତ ହେଲା ରାଜନୈତିକ ଚିଠା ପ୍ରସ୍ତାବ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ରଣନୀତି
  • ||
  • ଭାରତ ଓ ଚୀନ୍ କେହି କାହା ଲାଗି ବିପଦ ନୁହେଁ, ପରସ୍ପରର ମିତ୍ର : ୱାଙ୍ଗ ଇ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ: ବର୍ଣ୍ଣାଢ଼୍ୟ ଉତ୍ସବ ‘ୱିମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ୍ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ରେ ରାଜ୍ୟର ସଫଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ମାତ୍ର ୧୦ଟଙ୍କାରେ ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟ୍ ଫୋନର ଭଙ୍ଗା ସ୍କ୍ରିନ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

31/08/2018 at 3:37 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୩୧/୮: ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କଲାବେଳେ ବହୁତ ଥର ଏମିତି ହୁଏ ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ୍ ଅସନା ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ସେଥିରେ ସ୍କ୍ରାଚ୍ ହୋଇଯାଏ। ଏହାକୁ ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଓଦା କପଡ଼ା ଓ ତୁଳା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କିମ୍ବା ଡିସପ୍ଲେର ସ୍କ୍ରାଚକୁ ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଟ୍ୟାମ୍ପର ଗ୍ଲାସ୍ ଲଗାନ୍ତି। ନୂଆ ଟ୍ୟାମ୍ପର ଗ୍ଲାସ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦୦ରୁ ୧୫୦ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ଏକ ଅଭିନବ ଉପାୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ମାତ୍ର ୧୦ଟଙ୍କାରେ ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନକୁ ବିଲକୁଲ ନୂଆ ଭଳି କରିପାରିବେ।

ଟୁଥପେଷ୍ଟ କେବଳ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମରେ ଲାଗିଥାଏ। ଶୁଣିବାକୁ ଟିକେ ଅଡ଼ୁଆ ଲାଗୁଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ। ୧୦ଟଙ୍କାର ଯେକୈାଣସି ଟୁଥପେଷ୍ଟ ଦ୍ବାରା ଆପଣ ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଭଳି କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଟୁଥପେଷ୍ଟକୁ ଫୋନର ଡିସପ୍ଲେରେ ଭଲଭାବରେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ କର୍ଟନ କିମ୍ବା ନରମ କନାରେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରିବେ। ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଫୋନର ଡିସପ୍ଲେ ପୂରା ସଫା ଦେଖାଯିବ।

ଯଦି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଡିସପ୍ଲେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି ତେବେ ଏହା ଉପରେ ଭଲ ଭାବରେ ଟୁଥପେଷ୍ଟ ଲଗାଇବେ। ଏହାପରେ କର୍ଟନ କିମ୍ବା କନା ସାହାଯ୍ୟରେ ପେଷ୍ଟକୁ ପୁରା ସ୍କ୍ରିନରେ ଲଗାଇବେ। ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ଯେପରି ଡିସପ୍ଳେର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପେଷ୍ଟ ଭଲ ଭାବରେ ଭରି ଯିବ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଆଫଣଙ୍କ ଫୋନ୍‌ ପୁରା ନୂଆ ଦେଖାଯିବ।

କେତେକ ଏଭଳି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ରହିଛି ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଭଙ୍ଗା ସ୍କ୍ରିନ୍ ଠିକ କରିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଉପାୟ ହେଉଛି iFixit ଆପ୍‌। ଏଥିରେ କେତେକ ଅନଲାଇନ ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ୍  ଅଛି ଯାହାଦ୍ବାରା ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ୍ ପୂରା ନୂଆ ହୋଇଯିବ।

 

   Related Posts