Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବାବ୍ରି ମାମଲାରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇ ଜଜ୍ ଏସକେ ଯାଦବ ସକାଳେ ବେଶ୍ କିଛି ସମୟ ପୂଜା ପ୍ରାର୍ଥନାରେ କାଟିଥିଲେ, ପରିବାର ସହ ବିତାଇଥିଲେ କିଛି ସମୟ

30/09/2020 at 6:46 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୩୦ ।୦୯:  ଲକ୍ଷ୍ନୌର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିବିଆଇ ଅଦାଲତ ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ବିଧ୍ୱଂସ ମାମଲାରେ ସମସ୍ତ ୩୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି ।୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ମାମଲାର ରାୟ ଆସିଛି । ୨୦୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ରାୟରେ ଏହି ଘଟଣା ପୂର୍ବଯୋଜନା ମୁତାବକ ନଥିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଏହି ମାମଲାର ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ ସିବିଆଇର ନ୍ୟାୟାଧିଶ ଏସକେ ଯାଦବ । ସବୁଦିନ ଭଳି ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ଥିଲା । ଯାଦବ ଗତ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରୁଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଗତ ୩୦ ଦିନ ଧରି ସେ ଏହି ମାମଲାର ସମସ୍ତ ସାକ୍ଷ୍ୟ, ପ୍ରମାଣକୁ ଟିକନିକ୍ କରି ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମାମଲା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।

ବୁଧବାର ସକାଳେ ଠିକ୍ ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି ଏସକେ ଯାଦବଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ ।ସେହି ସମୟରେ ସେମାନେ ଏସକେ ଯାଦବ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କିଛି ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଏକ ଫଟୋରେ ସେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଅନ୍ୟ ଏକ ଫଟୋରେ ଏସକେ ଯାଦବ ପୂଜାପାଠ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ପୂଜାପାଠ କରିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଉର୍ମିଳା ଯାଦବଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ । ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଏସକେ ଯାଦବଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳକୁ ତିନି ଥର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ବୁଧବାର ଏହି ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ପୁରୁଣା ମାମାଲର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ଥିଲା ବୋଲି ସେ ନିଜେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts