Saturday, January 18, 2020

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଅବହେଳା କରୁଛ, ଆମେ ଆନ୍ଧ୍ରରେ ମିଶିଯିବୁ ; ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ୬ ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଲେ ଓଡି଼ଶା ସରକାରଙ୍କୁ ଧମକ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ୧୧।୧: ପୁଣି ତାତିଲେ ମାଲକାନଗିରି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ବସିନ୍ଦା । ତିତଲି, ହୁଡହୁଡ ଭଳି ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଥିବା ଧନ ଜୀବନ ହାନି ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୃଷ୍ଟି ନଦେବା ଅଭିଯୋଗ କରି ମେଳି କରିଛନ୍ତି ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ବସିନ୍ଦା । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏପରି ଅଣଦେଖା ପାଇଁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ହଜାର ହଜାର ବାସିନ୍ଦା ଜଙ୍ଗଲରେ ରାଲି କରିବା ସହ ସରକାର ବିରୋଧୀ ନାରା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟର ଲୋକେ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ଏଭଳି ଅସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କୁ ଧାନ, ମାଣ୍ଡିଆ, ସୁଆଁ, ଡାଲି ଆଦି ସହାୟତା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସମୟରେ କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦେଖା ମିଳିନଥିଲା ।

ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଥି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ନଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଚ୍ଛିନାଞ୍ଚଳର ୬ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାୟତ- ଅନ୍ଦ୍ରାପଲ୍ଲୀ, ପଣସପୁଟ, ଜୋଡମ୍ବ, ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଗାଜଲମାମୁଡ଼ି ଓ ନକାମାମୁଡ଼ିର ହଜାର ହାଜର ଲୋକ ଆନ୍ଧ୍ର ସହ ମିଶିଯିବେ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ କୋଟିଆ ପରେ ଏବେ ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଜର ମାଲକାନଗିରି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ଉପରେ ରହିଛି । ଯାହା ଏବେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଛି । 

202 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


Loading...