Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସମୟରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୬ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମୃତ୍ୟୁ, ଜଣେ ଆହତ

9/05/2020 at 5:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯।୦୫: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ବୋମା ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନର ଛଅ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସେନାର ଜଣେ ମେଜରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗାଡି ରାସ୍ତା କଡରେ ହୋଇଥିବା ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଇରାନ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମା ନିକଟ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ପାକିସ୍ତାନରେ ଘଟିଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଶୁକ୍ରବାର ନିଜର ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ  କହିଛି ଯେ, ଅର୍ଦ୍ଧସୈନିକ ଫ୍ରଣ୍ଟିୟର କୋରର ଏକ ଗାଡିକୁ ଇରାନ ସୀମାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୪ କିଲୋମିଟର ଦୂର କେଚ୍‌ ଜିଲ୍ଲାର ବୁଲଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଇଇଡି ଜରିଆରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ହମଲାରେ ଜଣେ ମେଜରଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚ ସୈନିକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ଜଣେ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରି ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବଲୁଚ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସର୍ବଦା ଏହି ପ୍ରାନ୍ତରେ ସୁରକ୍ଷାବଳକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥାନ୍ତି।

ସୁରକ୍ଷା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଯେଉଁ ଜାଗାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଲା, ସେହି ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ତସ୍କର ଓ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ କାରଣରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା। ଆକ୍ରମଣରେ ସାମିଲ ଲୋକଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଲାଗି ସୁରକ୍ଷାବଳ ପକ୍ଷରୁ ତଲାସି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ବଲୁଚିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହା ହେଉଛି ବଡ ହମଲା।

   Related Posts