Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ମୋଦି ବିରୋଧୀ ମହାମେଳି ; ବିଜେପିକୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ

14/02/2019 at 9:05 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪|୨: ମୋଦି ବିରୋଧୀ ମହାମେଳି ।  ମୋଦି ସରକାରକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସଙ୍କଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳମାନେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।  ଏନସିପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାମାନେ ଏକଜୁଟ୍ ହୋଇ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ, ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ, ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍ସ ମୁଖ୍ୟ ଫାରୁଖ ଅବଦୁଲା ପ୍ରମୁଖ ବୈଠକରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ବୈଠକ ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ଏବଂ  ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଷମତାଶୂନ୍ୟ କରାଇବା ଆମର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ।

ଏଥିପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କମନ ମିନିମମ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଉପରେ ଆଲୋଚନା  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସେହିପରି  ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ମହାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ  ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ । ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଆମେ ଏକାଠି ହୋଇ କାମ କରିବୁ । ଦରକାର ପଡିଲେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମହାମେଣ୍ଟ ହେବ । ଏହା ସହ ଜନତାଙ୍କ ପାଖରେ ମୋଦିଙ୍କୁ  ହଟାଇ ଦେଶ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ସରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଆଗାମୀ ୨୬ ତାରିଖରେ ଚୂଡାନ୍ତ ନଷ୍ପତ୍ତି ହେବ । 

   Related Posts