Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

୬ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର କରୋନା ପଜିଟିଭ, ଚାଲିଛି କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ

5/08/2020 at 1:57 PM

ନୀଳଗିରି ୦୫।୦୮: କାୟା ମେଲାଇଚାଲିଛି କରୋନା । ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନକୁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ପାଲଟିଛି। ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଅଧିନ ବାଲିଗୋହିରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ୬ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ତେବେ ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଅଧିନ ବାଲିଗୋହିରୀ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୬ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ଵର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସେଠାରୁ ଫେରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଘରେ ଜ୍ଵର ଲାଗିରହିଥିଲା । ଶିଶୁର ଜ୍ଵର ନଛାଡିବାରୁ ପୁଣି ବାଲେଶ୍ଵର ନିଆଯାଇଥିଲା । ସେଠାର ଶିଶୁର ରକ୍ତ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ପରେ, ସେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ସେହିପରି ପୂର୍ବରୁ ନୀଳଗିରିରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା ରୋଗୀ ଭାବେ ଧରମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରିଗିଡି ଗାଁର ଅଢେଇ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ପୁଣି ଛଅ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପରେ  ତାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ କିଏ ଆସିଛି । କିଏ ଶିଶୁକୁ ଧରିଛି ତାହା ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts