Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

୩ ମାସ ପରେ ମୃତ୍ୟୁର ଫାଶରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୬ ମାଙ୍କଡ

16/11/2019 at 3:09 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୧୬।୧୧:  ବିପଦ ମୁକ୍ତ ହେଲେ ସମସ୍ତ ଛଅ ମାଙ୍କଡ । ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ଫସିରହିଥିବା ଶେଷ ମାଙ୍କଡକୁ ମଧ୍ୟ  ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତିନି ମାସରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସମୟ ଧରି ଟାପୁରେ ଫସି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ମାଙ୍କଡକୁ  ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ବନ ବିଭାଗ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଡୁମେରମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ନିକଟରେ ଥିବା ହୀରାକୁଦ ରିଜର୍ଭର ଭିତରେ ରହିଥିବା  ଉଚ୍ଚ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ଟାୱାର ଖୁଣ୍ଟରେ ଫସି ରହିଥିଲେ ୧୧ ମାଙ୍କଡ଼। ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଆସିବା  ପରେ ସେଠାରୁ ମାଙ୍କଡ ମାନେ ବାହାରି ପାରି ନଥିଲେ। ଫସିରହିଥିବା ମାଙ୍କଡମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡ଼ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ତିନୋଟ ଟି ମାଙ୍କଡ଼ ପାଣିରେ ବୁଡି ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଛଅ ମାଙ୍କଡ଼ ତିନି ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ ଖାଇ ନ ପିଇ ରହୁଥିବା ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଗତ ତିନି ଦିନ ହେଲା ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ  ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଶିଶୁ ମାଙ୍କଡ଼, ଗୁରୁବାର ତିନୋ ଟି  ଓ  ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଗୋଟିଏ ମାଙ୍କଡ଼ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଥିଲା , ତେବେ  ଆଜି ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ଫସିରହିଥିବା ଶେଷ ମାଙ୍କଡକୁ ମଧ୍ୟ  ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

   Related Posts