Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କନିକା କପୁର ରହିଥିଲେ ସେହି ହୋଟେଲରେ, ଯେଉଁଠି ରହିଥିଲେ ଦ. ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ

22/03/2020 at 8:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୦୩:  ବଲିଉଡର ପ୍ରଚ୍ଛଦପଟ୍ଟ ଗାୟିକା କନିକା କପୁର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ସମସ୍ୟା ବଢିପାରେ। କାରଣ ଏହି ଗାୟିକା ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଯେଉଁ ପଞ୍ଚତାରକା ହୋଟେଲରେ ଥିଲେ, ସେଠାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ରହିଥିଲେ। ମାତ୍ର କୋଭିଡ-୧୯ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳା ମଝିରେ ବାତିଲ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ସ୍ଵଦେଶ ଫେରି ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୧୪  ଦିନ ପାଇଁ ସେଲ୍‌ଫ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, କନିକା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ରୁ ୧୬ ମଧ୍ୟରେ ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ହୋଟେଲର ଲବିରେ ଡିନର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ଅତିଥିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିଲେ। ଏହା ପରଠୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦଳ ହୋଟେଲର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ଓ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରୁଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କନିକାଙ୍କ ଘର ଆଖପାଖରେ ରହୁଥିବା ୨୨ ହଜାର  ଲୋକଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

କନିକା ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ରେ ଲଣ୍ଡନରୁ ଫେରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ମହାନଗର ସ୍ଥିତ ଏକ ଆର୍ପାଟମେଣ୍ଟରେ ରହିଥିଲେ। ସେଠାରେ ୭୦୦ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ରହୁଛନ୍ତି। କନିକା ତାଜ୍ ହୋଟେଲରେ ଆୟୋଜିତ ପାର୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ରେ ଏହି ପାର୍ଟି କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଜିତିନ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଶ୍ଵଶୁର ଆଦେଶ ସେଠ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ଏହି ପାର୍ଟିରେ କନିକାଙ୍କ ସହିତ ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ, ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର ସାଂସଦ ଦୁଷ୍ୟନ୍ତ ସିଂହ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟ ପ୍ରତାପ ସମେତ ଅନେକ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏଥିରୁ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଅନେକଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ବାକି ରହିଛି। ତିନି ନେତା ନିଜକୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖିଛନ୍ତି।

   Related Posts