Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସିନ୍ଧୀପୁଟ ଘାଟକୁ ନୂଆ ପାଓ୍ବ।ର ବେ।ଟ୍ ଯେ।ଗାଇ ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ- ଉପକୃତ ହେବେ ୧୦ ହଜାର ଲୋକ

21/01/2020 at 6:01 PM

ଲମତାପୁଟ ୨୧।୦୧ – ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ସିନ୍ଧୀପୁଟ ଘାଟକୁ ନୂଆ ପାଓ୍ବ।ର ବେ।ଟ୍ ଯେ।ଗାଇ ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏହି ବେ।ଟ୍ ଦ୍ବାରା ଉପକୃତ ହେବେ ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲେ।କ । ଏହି ବେ।ଟ୍ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଲେ।କଙ୍କ ଦୁର୍ଦଶା କମ୍ କରିବ ସତ, କିନ୍ତୁ ସ୍ଥାୟୀ ପେ।ଲ ନିର୍ମାଣ ନହେବା ଯାଏ ସମସ୍ୟାରୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ମୁକୁଳି ପାରିବେନି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ।

ଲମତାପୁଟବାସୀଙ୍କୁ ପାଓ୍ବାର ବେ।ଟ୍ ଭେଟି । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସ୍ଥାନୀୟ ସିନ୍ଧିପୁଟ ଘାଟକୁ ନୂଆ ପାଓ୍ବାର ବେ।ଟ୍ ଯେ।ଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପାଓ୍ବାର ବେ।ଟ୍‌କୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ କିଛି ବାଟ ବେ।ଟ୍ ଚଳାଇଥିଲେ । ଏହି ପାଓ୍ବାର ବେ।ଟ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବନ୍ଦେ।ବସ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଲାଇଫ୍ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ରହିଛି । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ବସିବା ପାଇଁ ସିଟ୍ ରହିବା ସହ ଧରିବା ପାଇଁ ବାଡ ବି ଅଛି । ଏହି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବୋଟ ଦ୍ବାରା ବିଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ୪ ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୦ ହଜାର ଲୋକ ଉପକୃତ ହେବେ । ତେବେ ଏଥିରେ ମେ।ଟର ସାଇକେଲ ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବଡ ବେ।ଟ୍ ଯେ।ଗାଇ ଦେବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ।

ଲମତାପୁଟର ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଂଯେ।ଗ କରେ କେ।ଲାବ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର । ବ୍ଲକ ହେଉ କି ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ବ୍ୟାଙ୍କ, ତହସିଲ ଅଫିସ ଯିବାକୁ ହେଲେ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ପାର ହେବାକୁ ପଡେ । ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ପ୍ରତିଦିନ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ପାରି ହୁଅନ୍ତି ଲେ।କେ । ଗର୍ଭବତୀ, ରେ।ଗୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ବେ।ଟ୍‌ରେ ଆଣିବାକୁ ପଡେ । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସ୍ଥାୟୀ ପେ।ଲଟିଏ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଦାବି ହେଉଥିଲେ ବି ଶୁଣିବାକୁ କେହି ନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନ ସମୟ ଆସିଲେ ଭେ।ଟ୍ ହାତେଇବାକୁ ମିଛ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଏ । ନିର୍ବାଚନ ସରିଲା ପରେ ଯିଏ ଯାହା ବାଟରେ । ତେବେ ସରକାର ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏଠାରେ ବ୍ରିଜ୍ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଯେ।ଜନା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ।

ବର୍ଷ ତମାମ ଜୀବନକୁ ସୂତା ଖିଅରେ ରଖି ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ପାର୍ ହେଉଛନ୍ତି ଲେ।କେ । ତେଣୁ ଶହ ଶହ ଲେ।କଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତୁରନ୍ତ ଏଠାରେ ସ୍ଥାୟୀ ପେ।ଲଟିଏ ଜରୁରୀ ହେ।ଇପଡିଛି ।

   Related Posts