Monday, September 16, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ହାତରେ ରହୁନାହିଁ ଦରମା ! ରବିବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫/୫ : ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ଚଳିବା ପାଇଁ ଆମେ ଦିନ ରାତି ପରିଶ୍ରମ କରିଥାଉ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସତ୍ୱେ ଆମକୁ ସଫଳତା ମିଳିନଥାଏ । ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ହାତରେ ଟଙ୍କାଟିଏ ରହେ ନାହିଁ । ମାସ ସରିଆସିଲା ବେଳକୁ ଚଳିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଆଗରେ ହାତ ପାତାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଯଦି ଠିକ ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା ଆପଣ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ରବିବାର ଦିନ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିବେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ଯଶ ଏବଂ ବୈଭବ ଦେବତା ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ରବିବାର ସୂର୍ଯ୍ୟ ବା ରବିଙ୍କ ଦିନ । ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ରହିଥାଏ । ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଏହାସହ ଧନଧାନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ସରଳ ଉପାୟ :

  • ରବିବାର ଶୋଇବା ସମୟରେ ନିଜ ମୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସରେ କ୍ଷୀର ଭର୍ତ୍ତି କରି ରଖିଦେବେ
  • ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ହାତ ବାଜି କ୍ଷୀର ଗ୍ଲାସ ଯେମିତି ନପଡେ଼ ସେଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ରଖିବେ
  • ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦିନ ସ୍ନାନ କରି ଏହି କ୍ଷୀର ଗ୍ଲାସକୁ ନେଇ କୌଣସି ଏକ ବବୁଲ ଗଛ ମୂଳରେ ଢ଼ାଲିଦେବେ
  • ପ୍ରତ୍ୟେକ ରବିବାର ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ମିଳିବ

409 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର