Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଡିମାଣ୍ଡ କମିବା ସହ ସୁନା ଦର ବି କମିଲା, ୨ ଦିନରେ ଶସ୍ତା ହେଲା ୭୮୪ ଟଙ୍କା

5/02/2020 at 11:27 PM

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୨: ଡିମାଣ୍ଡ କମିବା ଯୋଗୁଁ ଲଗାତର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଘରୋଇ ମାର୍କେଟରେ ସୁନା ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ସୁନା ୩୯୬ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ରୂପା ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ୧୭୯ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି । ଗହଣା ଦୋକାନୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ଖସିବା ଯୋଗୁଁ ଘରୋଇ ମାର୍କେଟରେ ମଧ୍ୟ ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୨ ଦିନରେ ସୁନା ୭୮୪ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି ।


ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ବୁଧବାର ସୁନା ଦାମ୍ ୪୧,୨୬୭ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୦, ୮୭୧ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ହୋଇଯାଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଦାମ୍ ୩୯୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସୁନା ୩୮୮ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଥିଲା । ଦାମ ୪୧,୬୫୮ ଟଙ୍କାରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୧,୨୭୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମକୁ ଖସିଆସିଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୫୫୪ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସକୁ ଆସିଯାଇଛି । ରୂପା ଦାମ ମଧ୍ୟ ୧୭.୭୩ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୭.୭୦ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସ ରହିଛି ।
ରୂପାର ନୂଆ ଦାମ୍

ଡିମାଣ୍ଡ କମିବା ଯୋଗୁଁ ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ବୁଧବାର ପୁଣି ରୂପା ଦାମ୍ ୧୭୯ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ କମିଛି । ଏବେ ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାର ଦାମ୍ ୪୭,୦୬୦ ଟଙ୍କାରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୬,୮୮୧ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ରହିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ରୂପା ରେଟ୍ ୪୭,୪୨୬ ଟଙ୍କାରୁ ଖସି ୪୭,୦୮୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମକୁ ଆସିଯାଇଥିଲା ।

HDFC ସିକ୍ୟେରିଟିଜର ସିନିୟର ଆନାଲିଷ୍ଟ(କମୋଡିଟିଜ) ତପନ ପଟେଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ବିଦେଶୀ ବଜାରରେ ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇବା ଯୋଗୁଁ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

   Related Posts