Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

୨ମାସର ଲକଡାଉନରେ ପରେ ଏବେ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଜମୁଛି ଭିଡ଼ : ଲୋକେ କରୁଛନ୍ତି ସ୍ନାନ

26/05/2020 at 11:40 AM

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୨୬/୫: ସଙ୍ଗମ ୨ମାସ ଯାଏଁ ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା,କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏଠାରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି। ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକଡାଉନରେ ମିଳିଥିବା ଛାଡ଼ କାରଣରୁ ଲୋକେ ଏଠାକୁ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ବାଇକ୍ ଏବଂ ସ୍କୁଟିରେ ସହର ଏବଂ ଆଖପାଖର ଲୋକେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ପଡ଼ୋଶୀ ଜିଲ୍ଲାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଚାରି ଚକିଆ ଗାଡ଼ିରେ ସଙ୍ଗମକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ସଙ୍ଗମର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଡଙ୍ଗା ମଧ୍ୟ ଚାଲୁଛି। ଘାଟରେ ପ୍ରସାଦ,ଚୁଡ଼ି,ବିନ୍ଦି ଆଦିର ଦୋକାନ ମଧ୍ୟ ପୁଣି ଥ​‌ରେ ଚାଲୁ ହୋଇଗଲାଣି। ଘାଟ କୂଳରେ ପୂଜାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆସନ ଜମାଇଲେଣି। ସ୍ନାନ ପରେ ଲୋକେ ଦାନ ଆଦି କରୁଛନ୍ତି,ସେଠାରେ ପିଣ୍ଡଦାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି।

ଲକଡାଉନରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବିୟୋଗ ଘଟିଛି,ସେମାନଙ୍କ ଅସ୍ଥି ବିସର୍ଜନ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସଙ୍ଗମକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ବନ୍ଧଓ୍ବା ସ୍ଥିତ ବଡ଼ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ଦ୍ବାର ଏବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଯାଇନାହିଁ। ଲୋକେ ଦୂରରୁ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଉଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ତାରିଖରୁ ହୋଇଥିବା ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ପରଠୁ ସଙ୍ଗମ ଶୂନଶାନ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ହିଁ ପ୍ରୟାଗରାଜ ସହ ରାଜ୍ୟର ୧୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୩ଦିନର ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

   Related Posts