Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚୁଟି ଘୋଷାରି ରାସ୍ତାରେ ଗଡେଇ ମାରିଲା ପୋଲିସ, ଛିଡାଇଲା ପଗଡ଼ି : ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆକ୍ସନ ପରେ ବି ଥମୁନି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରୁ ରିଆକ୍ସନ

8/08/2020 at 8:50 PM

ଭୋପାଳ ୦୮/୦୮- ଜଣେ ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପଗଡ଼ି ଚିରି ଦେଲା ପୋଲିସ। ତାଙ୍କ ଚୁଟିଧରି ରାସ୍ତାରେ ଘୋଷାରି ଘୋଷାରି ନେଲା, ମାଡ଼ ମାରିଲା । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରର ବରୱାନି ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଚ୍‌ ରାସ୍ତାରେ ପୋଲିସର ଏପରି କାଣ୍ଡ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ପୋଲିସର କଳି ଝଗଡା ଏବଂ ମାରପିଟର ଦୃଶ୍ୟ ଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଘଟଣାଟି ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିତିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଡକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ  କଂଗ୍ରେସ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆଡକୁ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛି । ସେପଟେ  ବରୱାନୀ ଜିଲ୍ଲା ଏସ୍‌ପି  ନିଜ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାଭଳି କଥା କହୁଥିଲେ ବି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ରିଆକ୍ସନ ଦେଖି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି । ତଥାପି ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଜୋର ।

୫୦ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡ଼ିଓରେ କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ନିର୍ଯାତନାର ପୁରା ଚିତ୍ର । ଦୁଇ ଜଣ ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ପୋଲିସର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ରୁ ହାତାହାତି । ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଏକ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚୁଟି ଧରି ଘୋଷାରି  ଘୋଷାରି ନେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ । ଅନ୍ୟଜଣେ ପୋଲିସ ଆଉ ଜଣେ ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପଗଡ଼ିକୁ ଭିଡି ଦେଉଛନ୍ତି ।ଏହା ଏବେ ଜୋରଦାର ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ଭିଡିଓରେ ପୋଲିସ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଏବଂ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଦ ପାଖରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରେମ ସିଂହ . ସେ ହିନ୍ଦିରେ ଚିତ୍କାର କରି କହୁଛନ୍ତି, “ ସେମାନେ ଆମକୁ ପିଟୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଆମକୁ ମାରୁଛନ୍ତି, ପୋଲିସ ଆମ ଚୁଟି ଧରି ଆମକୁ ଘୋଷାରୁଛି…ସେମାନେ ଆମକୁ ଆମ ଦୋକାନ ବସାଇବାକୁ ଦେଉନାହାନ୍ତି ।” ଏମିତି କହି ରକ୍ଷା କରିବାକୁ  କହି ସାହାଯ୍ୟ ଲାଗି ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରେମ ସିଂହ । ଭିଡିଓରେ ସେ ହାତ ଯୋଡ଼ି ପୋଲିସକୁ କହୁଥିବା , ପ୍ରତିବାଦ କରୁଥିବା ଆଉ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହେଉଥିବା ଦେଖା ଯାଇଛି ।  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖାପାତ୍ର ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ସାଲୁଜା ଏହି  ଭିଡିଓୁ ଟ୍ବିଟ କରି ପୋଲିସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏକ ତାଲା-ଚାବି ଦୋକାନ କରିଥିବା ପ୍ରେମ ସିଂହଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଚୁଟି ଘୋଷାରି ମାଡ ମାରିବା ଗଟଣା ଶିଖ ସଂପ୍ରଦାୟର ଧାର୍ମିକ ବଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଉଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସାଲୁଜା ।ସେପଟେ ପ୍ରେମ ସିଂହ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗୁଥିଲା ଆଉ ସେ ନଦେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଏପରି ମାଡ ମାରିଲା ।ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଦୁଇ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଘରୋଇ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ।

   ତେବେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବରୱାନି ଜିଲ୍ଲା ଏସପି ନିନିଷ ଅଗ୍ରୱାଲ । ଏସଡିପିଓ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ । ଏହା ସହ ଏସ୍‌ପି  ପ୍ରେମ ସିଂହ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଚନ୍ତି । ଦୁଇ ଶିଖଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ମଦ ପିଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ସେ । ତା ସହ ପ୍ରେମ ସିଂହ ନାମରେ ଚୋରି ମାମଲା ତିବା ବି କହିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଶିଖ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ନଥାଇ ସେମାନେ ବାଇକ ଚଲାଉଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିକୁ ବାଧା ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର । ତେବେ ପୋଲିସର ଏହି ମାଡ ଘଟଣା ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । 

   Related Posts