Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାର ଦିନେ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ସିଇଓ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା

27/09/2020 at 6:07 PM

ପୁଣେ ୨୭/୦୯ : କରୋନା ଟୀକାକୁ ନେଇ ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସିଇଓ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ରବିବାର ଦିନ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ସେ ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ସହ ମିଶି କରୋନା ଟୀକା ଉତ୍ପାଦନ କରୁଛି ।

ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ବିଶ୍ୱ ସମୁଦାୟକୁ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି । ଏହା ଭାରତ ପାଇଁ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ । ଆପଣଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖିବ ।’ 

ଶନିବାର ଦିନ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ମହାସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତର ଟୀକା ଉତ୍ପାଦନ ଓ ବିତରଣ କ୍ଷମତା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମହାମାରୀ ସହ ଲଢ଼ିବାକୁ ସହାୟକ ହେବ । ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଭାରତ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟୀକା ଉତ୍ପାଦକ ଦେଶ ଭାବେ ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଭାରତ ଆଗକୁ ଦୁନିଆ ପାଇଁ ସବୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରୟାସ କରିବ । ୨୦୨୧ ଜାନୁଆରୀରୁ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦର ଏକ ଅଣ-ସ୍ଥାୟୀ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଭାରତ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ।’

ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ସରକାର କରୋନା ଟୀକା କିଣିବା ପାଇଁ ଏବଂ ବିତରଣ ପାଇଁ ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିପାରିବେ କି ? ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ଯେ ଟୀକା କିଣିବା ପାଇଁ ଓ ବିତରଣ ପାଇଁ ଏତିକି ରାଶି ଆବଶ୍ୟକ । ସେ ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଟ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts