Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ସ୍ବପ୍ନରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ସାପ ଦେଖୁଛନ୍ତି କି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଦେଇଥାଏ କେଉଁ ସଙ୍କେତ

4/03/2020 at 8:34 AM

ସ୍ବପ୍ନରେ ଆମେ ଅନେକ ଥର ଦେଖୁ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆମେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ କିମ୍ବା ଯାହା ଆମ ମନରେ ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଏପରି ସ୍ବପ୍ନ ଆସିଥାଏ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆମେ ଭାବୁ ଯେ, କାହିଁକି ଏପରି ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଲୁ ବୋଲି । ମାତ୍ର ଏହି ସ୍ବପ୍ନଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସଂକେତ ଦେବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଥାଏ । ଭଗବାନ ସ୍ବପ୍ନ ମାଧ୍ୟମରେ ମନୁଷ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଘଟିବାକୁ ଥିବା ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ସଂକେତ ଦେଇଥାନ୍ତି  । ଖରାପ ଦିନଗୁଡିକ କଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ବପ୍ନଗୁଡିକ ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ସଙ୍କଟ ଆସିବାକୁ ଥାଏ ତେବେ ସ୍ବପ୍ନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରାଯାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସ୍ବପ୍ନ ଆମକୁ କଣ ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ ।

ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଦେଖିବା :

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଦେଖିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତିର ସଙ୍କେତ । ଏଭଳି ସଂକେତ ସେତେବେଳେ ମିଳିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏକ ଜଟିଳ ସମସ୍ୟା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ସ୍ବପ୍ନରେ ଦେଖାଯାଏ, ତାହେଲେ ପରଦିନ ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଜଳାଭିଷେକ ଅଥବା ଦୁଗ୍ଧାଭିଷେକ କରି ବେଲପତ୍ର ଏବଂ ଦୁଦୁରା ଫୁଲ ଶିବ ଲିଙ୍ଗରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ସ୍ବପ୍ନରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ତାଣ୍ଡର କରିବାର ଦେଖିବା :

ଯଦି ଆପଣ ସ୍ବପ୍ନରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ତାଣ୍ଡର କରିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ତାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ । ଶିବଙ୍କ ତାଣ୍ଡବ ଏକ ଅପାରଗତାର ପ୍ରତୀକ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜ ସ୍ବପ୍ନରେ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟ, ବିବାଦ କିମ୍ବା ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ । ଯେଉଁ ଦିନ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ତାଣ୍ଡ ଦେଖିବେ, ପରଦିନ ସକାଳେ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ସହ ଶିବ ଚାଳିସା ପାଠ କରି ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ଯେ, ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟ, ବିବାଦ କିମ୍ବା ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଆପଣ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍ ।

ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଦେଖିବା :

ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ । ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଦେଖିବା ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାର ନିରାକରଣର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ । ସ୍ବପ୍ନରେ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଦେଖିଲେ, ପରଦିନ ସକାଳେ ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଶିବଙ୍କୁ ବେଲପତ୍ର, ଦୁଦୁରା ଏବଂ ଭାଙ୍ଗ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହାଦ୍ବାରା ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ।

ସ୍ବପ୍ନରେ ସାପ ଦେଖିବା :

ସ୍ବପ୍ନରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଦେଖାଯାଇନପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣକୁ ସାପମାନେ ଘେରି ରହିଥିବାର ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହେବ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଯଦି କୌଣସି ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟ ନଥାଏ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଠାତ୍ ଧନ ଲାଭର ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ ।

ସ୍ବପ୍ନରେ ସାପ ଛୁଆ ଦେଖିଲେ :

ଯଦି ସ୍ବପ୍ନରେ ଆପଣ ସାପ ଛୁଆମାନଙ୍କୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ନୂତନ ଅତିଥିଙ୍କ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ଦ୍ବାରା ସନ୍ତାନପ୍ରାପ୍ତିର ସୁଖ ପାଇବେ ।

   Related Posts