Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଶିବସେନା ଓ ଆରଏସଏସ କହିଲେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଅପେକ୍ଷା କାଶ୍ମିରୀ ସମାଧାନ ପ୍ରଥମ , ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିଲୋପ ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଷ୍ୟ

23/02/2019 at 9:40 PM

ଭାରତର ବଡ଼ ବଡ଼ ସମାସ୍ୟା ଭିତରେ କାଶ୍ମିରୀ ସମାସ୍ୟା ଅତି ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ । କାଶ୍ମିରୀ ସମାସ୍ୟା ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ଦେଶ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ଭିତରକୁ ଚାଲିଯିବ । ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ଜରୁରୀ କିନ୍ତୁ କାଶ୍ମିରୀ ସମାସ୍ୟାକୁ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ଶିବସେନା ଓ ଆରଏସଏସ ଏକ ସ୍ଵରରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶିବସେନା ବିଜେପି ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିଥିବାରୁ ନିଜର ସ୍ଵର ନରମ କରିଛି । ସଂଘ ପରିବାର କଥାକୁ ଶିବସେନା ଦୋହାରଇଥିବା କଥା ଜଣାଯାଇଛି । ଶିବସେନା ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାଶ୍ମିରୀ ସମାଧାନ ଜରୁରୀ ବୋଲି କହିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ମନୋଭାବ ଭାରତକୁ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଶିବସେନାର ମୂଖ୍ୟ । ୩୭୦ ଧାରା ବିଲୋପ ହେଲେ କାଶ୍ମିରୀ ସମାଧାନ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଆରଏସଏସର ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗବତ ମଧ୍ୟ ଶିବସେନାର କଥା ସହିତ ଏକମତ ଥିବା କଥା ଜଣାଯାଇଛି । ଭାରତକୁ  ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସମାଧାନର ରାସ୍ତା ଖୋଜିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ୩୭୦ଧାରା ଲାଗିରହିଥିବାରୁ କାଶ୍ମିରୀର ଯୁବକମାନେ ଆତଙ୍କବାଦମନସ୍କ ପରୋକ୍ଷରେ ହେଉଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ସୁବିଧାସୁଯୋଗର ଅପବ୍ୟବହାର କରି ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସଂପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ କରୁଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଦେଶପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କ କିଛି ବଳିଦାନ ରହୁନାହିଁ । ସବୁ ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ଯଦି ଏହି ଧାରାକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇପାରିବ ।

ରାମ ମନ୍ଦିର ଓ କାଶ୍ମିରୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜନୀତିର ରଙ୍ଗ ଗୋଳେଇ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପାରହେବା ହେଉ କିମ୍ବା ପୁଲଓ୍ଵମା ପରେ ଦେଶପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ଚିନ୍ତାଧାରା ହେଉ …ଏହି ଜିଦରେ ଅଟଳ ରହିବା ଶୁଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ ।

ଶିବସେନା ଓ ଆରଏସଏସ ଏହି ସମାସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବେ ନା ବାକ୍ୟବାଣ ମାରି ବସିଯିବେ ଦେଖାଯାଉ ।

    

   Related Posts