Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ଥାନା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଜିଲ୍ଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟରକୁ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ବଦଳି

8/07/2021 at 10:56 AM

ସୋର ୮/୭ : ଥାନା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ମାଡ ମାରିଥିବା ଏସ.ଆଇ. ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ହେଡ କ୍ୱାଟରକୁ ବଦଳି ହୋଇଛି l ଗତ ୪ ତାରିଖ ରାତିରେ ସୋର ପୁଲିସ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ କୌଣସି କାରଣ ନଥାଇ ଜଣେ ଓକିଲ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କୁ କଲେଜ ଛକ ଭଡା ଘରୁ ଉଠାଇ ଆଣି ଥାନାରେ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ।

ଏପରିକି ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଥାନା ଭିତରେ ଅଟକ ରଖିବା ନେଇ ପୀଡିତ ଓକିଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପରେ ସୋର ଓକିଲ ସଂଘ ଘଟଣାକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିବା ସହ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରି sp ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଭେଟି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ l ଓକିଲ ସଙ୍ଘର ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ  ଓକିଲ ସଙ୍ଘ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ।

ସୋର କଲେଜ ଛକରେ ସୋର କୋର୍ଟର ଓକିଲ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ପରିବାର ସହ ଭଡାରେ ରୁହନ୍ତି । ସୂଚନ ଥାଉକି ଗତ ୪ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲି ଥାନା ଓ ସୋର ପୁଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ଏକ ମାମଲାକୁ ନେଇ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଗେଟ ଖୋଲିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଯେହେତୁ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଭଡା ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି ସେ କହିଥିଲେ ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ପୁଲିସ ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷୀପ୍ତ ହୋଇ ତାଙ୍କ ଗ୍ରୀଲ ଭାଙ୍ଗି ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଉଠାଇଆଣିଥିଲେ ।

ପରେ ସୋର ଥାନାକୁ ଆଣି ମାଡ ମାରିଥିଲା । ଥାନା ଭିତରେ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଅଚେତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ମଧ୍ୟ ସେହି ଅଭିଯୋଗରେ ମାଡ ମାରି ଦୀର୍ଘ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଥଲା ପୋଲିସ l ଗତକାଲି ଉଭୟ ଓକିଲ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୁଚାଲିକାରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପୋଲିସ ଏପରି କରିଥିଲା ।

   Related Posts