Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ବିବାହରେ ଆସୁଛି ବାଧା, ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ : ମିଳିବ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳ

19/07/2021 at 9:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୦୭: ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ଶୁଭ ମାସ ୨୫ ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳ ମିଳିଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଅବିବାହିତ ଝିଅ ଏବଂ ପୁଅମାନେ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ ଗ୍ରହଣ କରି, ମନପସନ୍ଦ ଜୀବନସାଥୀ ପାଇପାରିବେ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭଲ ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ…

PunjabKesari

ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଲଗାତାର ୯ ଦିନ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ଗେଣ୍ଡୁ ଫୁଲର ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶିବ-ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପରେ ‘ଓଁ ଗୌରୀ ଶଙ୍କରାୟ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ରକୁ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ।

୧୮ ରୁ ୨୪ ବର୍ଷର ଝିଅମାନେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ଏହି ଝିଅମାନେ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ହଳଦିଆ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଅତର ଚଢାଇ ‘ଓଁ ପାର୍ବତୀ ପତୟେ ନମଃ’ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କ୍ରମାଗତ ୧୧ ଦିନ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୂର ହୋଇ ଇଚ୍ଛାକୃତ ବର ମିଳିବ ।

PunjabKesari

୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଝିଅମାନେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ଏହି ଝିଅମାନେ ୧୦୮ ବେଲପତ୍ରରେ ଚନ୍ଦନରେ ରାମ ନାମ ଲେଖନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ‘ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଓ କରି ବେଲପତ୍ର ଚଢାନ୍ତୁ । ଶ୍ରବଣର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୋମବାରରେ ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଫଳ ମିଳିବ ।

ନାଗକେସର ସହ ଜଡିତ ଉପାୟ :

ନାଗକେସର ଶିବଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ । ତେଣୁ ଶ୍ରାବଣର ପବିତ୍ର ମାସରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ନାଗକେସର ଚଢାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶିବ ଭଗବାନ ଶୀଘ୍ର ଭକ୍ତଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts