Monday, April 22, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭୋକ ବିକଳରେ ସିନା ପାଂଚ ଟଂକାର ବିସ୍କୁଟ ଚୋରି କରିଥିଲା ଛାତ୍ର, ହେଲେ ଛାତ୍ରକୁ ବାଡ଼େଇ ବଡ଼େଇ ମାରିଦେଲା ଦୋକାନୀ

ଭାଗଲପୁର ୧୧/୨-  ଆଜି ବି ଲୋକ ଭୋକ ବିକଳରେ ବାର ଶୁଣ୍ଢିପିଣ୍ଡା  ହେଉଛନ୍ତି ।  ପେଟ ପାଇଁ କିଏ କେତେ ପ୍ରକାର ନାଟ କରୁଛନ୍ତି  । କିଏ କିଏ ବି ଭୋକର ଜ୍ବାଳା ସହି ନ ପାରି ଚୋରି ବି କରିଛନ୍ତି । ଚୋରି କରିବା ଅପରାଧ କିନ୍ତୁ କେହି ଯଦି ଜୀବନ ଟିକେ ବଂଚେଇବାକୁ ସାମାନ୍ୟ ୫ଟଂକାର ବିସ୍କୁଟ ଚୋରି କରି ଖାଇଦିଏ, ତାକୁ ବାଡ଼େଇ ବାଡ଼େଇ ମାରିଦେବା କଣ ଅପରାଧ ନୁହେଁ । ୫ଟଂକା ବିସ୍କୁଟ ପାଇଁ ଜଣେ ନାବାଳକର ଜୀବନ ନେଇଯିବା କେଉଁ ମାନବିକତାରେ ଲେଖା କହିଲେ ?

ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଅମରପୁର ବାସୁଦେବପୁର ପଶ୍ଚିମଟୋଲା ଅଂଚଳରେ । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପୁଅ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ବାଡ଼େଇ ବଡ଼େଇ ଦୋକାନୀ ମାରିଦେଇଥିବା କଥା ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ।

ନୀତିଶ କୁମାର ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଥିଲା । ସ୍କୁଲଯିବା ରାସ୍ତାରେ ନୀତିଶ ବିସ୍କୁଟ କିଣିବାକୁ ଦୋକାନ ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା ସତ ହେଲେ ତା ପାଖରେ କିଛି ପଇସା ନଥିଲା । ଦୋକାନୀ କାରୁ ଯାଦବ ଅନ୍ୟଜଣେ ଗରାଖକୁ ଗୁଟଖା ଦେଵା ସମୟରେ ନୀତିଶ ସୁବିଧା ଦେଖି ବିସ୍କୁଟ ଚୋରି କରିଥିଲା । ଏହିକଥା ଦୋକାନୀ ଜାଣିବା ପରେ ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ନୀତିଶକୁ ବାଡ଼େଇଥିଲା ।

ନୀତିଶ ପ୍ରବଳ ମାଡ଼ ଖାଇ ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ପଳେଇଆସିଥିଲା । ହେଲେ ଘର ପହଂଚିଲା ବେଳକୁ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ନୀତିଶର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ପରିବାର ତରଫରୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ଜଣେ ଭୋକ ପାଇଁ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ କରୁଛି ଅପରାଧ । ଚୋରି ଅପରାଧ ହେଲେ ବି ପାଂଚ ଟଂକାର ବିସ୍କୁଟ ପାଇଁ କାହାର ପ୍ରାଣ ନେଇଯିବା କେଉଁ ପ୍ରକାର ମାନବିକତା କହିଲେ ?

239 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର