Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

‘ଭାରତକୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଦରକାର, ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସନ୍ତୁ’ : ପାକିସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କଲେ ରାଓ୍ୱଲପିଣ୍ଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍

25/04/2021 at 2:20 PM

ଲାହୋର,୨୫/୦୪: ଭାରଚରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ସାଙ୍ଘାତିକ ରହିଛି । ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଢେର୍ ଅଧିକ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୨୭୦୦ ଉପରେ ରହୁଛି । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ସୋଏବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡରରର ଘୋର ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ ଭାରତର ସ୍ଥିତି ଖରାପ ରହିଛି । ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀମାନେ ଆଗକୁ ଆସି ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ଚୁ । ସେ ନିଜ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ରାଓ୍ୱଲପିଣ୍ଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ଦୈନିକ ୪ ଲକ୍ଷ ପାଖାପାଖି କେସ୍ ବାହାରୁଛି । ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଏହି ଲଢେଇରେ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ । ଭାରତର ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଓ ବୃଦ୍ଧ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଭଳି ବଡ ସହର କରୋନା ଜାଲରେ ଫସିଛି । କୌଣସି ସରକାର ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକ ଓ ସରକାର ଆଗକୁ ଆସିବା ଦରକାର । ଏହାସହ ଭାରତ ପାଇଁ ଫଣ୍ଡ୍ ଏକାଠି କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ରମଜାନ ମାସରେ ସୋଏବ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ବିଶ୍ୱର ତମାମ ମୁସଲମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts