Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଅଜବ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ! ଗୋଡ଼-ହାତରେ ବଲ୍‌କୁ ଅଟକାଇଲେ , ତାପରେ ବି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଆଉଟ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍…

9/11/2020 at 12:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯।୧୧:  କ୍ରିକେଟ ମଇଦାନରେ ଅନେକ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ଆଉଟ ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ଆଉଟ ହେବାର ଆପଣ କେବେ ଆଗରୁ ଦେଖିନଥିବା । ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ସେହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ ।  ଆପଣମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ହେବନାହିଁ ଯେ, ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଜଣଙ୍କ କିପରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ଟମ୍ ବ୍ଲୁଣ୍ଡେଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ସମୟରେ ବଲକୁ ଆଉଟ ହେବ ଆଶଙ୍କାରେ ହାତରେ ଅଟକାଇଥିଲେ । ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାର ଆଉଟ ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୪ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଟମ୍‌ ଓ୍ୱେଲିଂଟନ ମଇଦାନରେ ଶତକ ମାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତା ପର ଦିନ ହିଁ ସେ ଏପରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କିପରି ହେଲେ ଆଉଟ ?

ଟମ୍‌ ବ୍ଲୁଣ୍ଡେଲ୍‌ଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ବେସିନ୍‌ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଟମ୍‌ ବ୍ଲୁଣ୍ଡେଲ୍‌ ଜ୍ୟାକ୍‌ବ ଡେଫିଙ୍କ ବୋଲିଂ ସମୟରେ ଓ୍ୱିକେଟ ପଟୁ ଖେଳିଦେଇଥିଲେ । ବଲ୍‌ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ରେ ବାଜିବାକୁ ଥିବା ଦେଖି ଟମ୍‌ ବ୍ଲୁଣ୍ଡେଲ୍‌ ତୁରନ୍ତ ବଲ୍‌ରେ ଗୋଡ଼ ମାରିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ  ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା କି ବଲ୍‌ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ରେ ବାଜିବାକୁ ଯାଉଛି, ତୁରନ୍ତ ସେ ବଲ୍‌ରେ ହାତ ମାରିଦେଇଥିଲେ । କ୍ରିକେଟ ନିୟମ ମୁତାବିକ, ଯଦି ବଲ୍‌ଟି ବ୍ୟାଟ୍‌ରେ ବାଜି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ଆଡେ ଯାଉଥାଏ, ତେବେ ତାକୁ ଗୋଡ଼ରେ ଅଟକାଇ ପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ହାତ ଲଗାଇବା ନିୟମ ବିରୋଧୀ । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟମ୍‌କୁ ଆଉଟ ଦିଆଯାଇଛି ।  

କଣ କହୁଛି ନିୟମ ?

ବଲ୍‌ରେ ହାତ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଦ ବଲ୍‌ ଜରିଆରେ ଆଉଟ ଦିଆଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୨୦୧୭ ପରେ ଏହି ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥଥିଲା । ଏବେ ବଲ୍‌ ଯଦି ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ହାତରେ ବାଜିଲେ ଅବଷ୍ଟ୍ରାକିଙ୍ଗ ଦ ଫିଲ୍ଡ ହିସାବରେ ଆଉଟ ଦିଆଯାଉଛି ।ଏହାପୂର୍ବରୁ ୬୦ବର୍ଷ ତଳେ ୧୯୫୪-୫୫ର ସିଜିନରେ ଜନ୍‌ ହାୟସଙ୍କୁ ଏପରି ଆଉଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା

   Related Posts