Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ବହୁମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିପାରିବେନି ଫଡନବିସ-ଶରଦ ପାଓ୍ବାର

23/11/2019 at 1:15 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩।୧୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି ରୋଚକ ମୋଡ ନେଇଛି । ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ହଟଚମଟ ଲାଗିଥିଲା । ଗତକାଲି ରାତିରେ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ଭଳି ମନେ ହେଉଥିଲା । ହେଲେ ସକାଳେ ଅଚାନକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ । ଆଉ ତାସହ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ ଏନସିପି ନେତା ଅଜିତ ପୱାର । ହଠାତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି ବଦଳି ଯାଇଥିଲା । ଦାଦା ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଜଳକା କରି ପୁତୁରା ଅଜିତ ପୱାର ବାଜି ପଲଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଦାଦା ଶୋଇଥିଲେ ସେପଟେ ପୁତୁରା ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ । ଏନସିପିକୁ ଦୁଇ ଫାଳ କରି ସରକାର ଗଢିବା ଲାଗି ବିଜେପି ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ ଅଜିତ ପୱାର ।

ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଏବଂ ଶରଦ ପୱାର ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ହାଜିରା ଲାଗି ବିଧାୟକଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ନିଆଯାଇଥିଲା, ଏହି ଦସ୍ତଖତକୁ ଅଜିତ ପୱାର ଅପବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଶରଦ ପୱାର ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଶରଦ ପୱାର କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ ନେଇ ଅଜିତ ପୱାର ନିଜେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି, ଏନସିପିର କୌଣସି ବିଧାୟକ ବିଜେପି ସହ ଯିବେନି, ଅଜିତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆବଶ୍ୟକ ଆକ୍ସନ ନିଆଯିବ । ଅଜିତଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିବା ବିଧାୟକ ଆମ ପାଖକୁ ଫେରିଲେଣି ବୋଲି ଶରଦ ପୱାର କହିଛନ୍ତି । ୩୦ନଭେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ବିଧାନସଭାରେ ବହୁମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଫଡନବିସ ତାହା କରିପାରିବେନି, ଆମ ବିଧାୟକମାନେ ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶରଦ ପୱାରଙ୍କ ସହ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଅଜିତ ପୱାରଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିବା ବିଧାୟକ । ଯେଉଁମାନେ କହିଥିଲେ ଆମେ ଅଜିତ ପୱାର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ନେଇ ଅନ୍ଦାଜ କରିପାରିନଥିଲୁ । ସେପଟେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉଦ୍ଧାବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଯେଉଁ ଖେଳ ଚାଲିଛି ତାହା ସାରା ଦେଶ ଦେଖୁଛି ।

   Related Posts