Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଶିବ ‘ରାଜ’, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଶପଥ ନେଲେ ଚୌହାନ

23/03/2020 at 8:59 PM

ଭୋପାଳ ୨୩।୦୩: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାକ୍ରମ ପରେ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ  ଜନତା ପାର୍ଟି ସରକାର ଗଠନ କରିଛି। ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଚତୁର୍ଥ ଥର  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାଜଭବନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଶପଥ ପାଇଁ ରାତି ୯ଟା ସମୟ ଦେଇଥିଲେ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଶିବରାଜ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦଭାର ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଲାଲଜୀ ଟଣ୍ଡନ ତାଙ୍କୁ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରାଇଥିଲେ।

ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଶପଥ ନେବା ପରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଦାୟିତ୍ଵ ଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଥର ୨୦୦୫ ନଭେମ୍ବର ୨୯ରେ ସେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ୨୦୦୮ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ୨୦୧୩ ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ସେ ତୃତୀୟ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ।

ଦଳର ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ଶିବରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ସଚ୍ଚୋଟତାର ସହ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର  ବିକାଶ ପାଇଁ କାମ କରିବି। ମାତ୍ର ଏବେ କୋଭିଡ-୧୯କୁ ବ୍ୟାପିବାରୁ ରୋକିବା ମୋର ପ୍ରଥମ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ମୁଁ ପାର୍ଟିର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଅପିଲ କରୁଛି ଯେ, ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ଉତ୍ସବ  କରି ପାଳନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ନୂତନ ସରକାର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବି ଉଚିତ୍।

   Related Posts