Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ଗୁରୁତର, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ…
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ଶିବପ୍ରସାଦ ପରିବାରର ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ: ଶିବପ୍ରସାଦ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ, ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ଜଗିଙ୍କୁ ଆଇନ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯାଉ

13/11/2020 at 8:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୩।୧୧:  ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ ମାମଲାରେ ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୋହରା ଆଇନ ଜାଲରେ ଛନ୍ଦି ହେବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର୍ ଜଗି-ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । କେମିତି ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଚଞ୍ଚକତା କରି ଓଟିଭି ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ଇନ୍‌ଫ୍ରାଟେକ୍  ଦଳିତ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ କରିଛି ତାର ପ୍ରମାଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଓଟିଭିର ପୂର୍ବତନ ସିଏଫଓ ମନୋରଞ୍ଜନ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ  ଶାଳକ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଡ୍ରାଇଭର ରବୀନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ଶିବପ୍ରସାଦ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନଙ୍କ ଭଉଣୀ ଓ ପତ୍ନୀ ।

ଶିବପ୍ରସାଦ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ  ଜଗି ଓ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଶିବପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶିବ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋ ସ୍ଵାମୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ, ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି।  ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଫସାଯାଇଛି । ଉପର ଅଫିସର ଯାହା କହିଛନ୍ତି  ସେ ସେହି ଅନୁସାରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଯିଏ ଦୋଷୀ ତାକୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ। ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ଜଗି ଙ୍କୁ ଆଇନ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କଲେ ଶିବପ୍ରସାଦ ଙ୍କ ପତ୍ନୀ।

ଶିବ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଭଉଣୀ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୩୦ ତାରିଖଠୁ ଭାଇଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେହି ଦିନଠୁ ଆମ ଘରେ ଚୁଲି ଜଳିନି। ସାମାନ୍ୟ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବୋଲି ମୋ ଭାଇଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ମୋ ଭାଇଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦରକାର। ବୈଜୟନ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ କି ଜଗି ପଣ୍ଡା ହୁଅନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆଜି ଖୋଲା ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ଭୁଲ ନକରି କି ମୋ ଭାଇ କାହିଁକି ଜେଲ୍‌ରେ ସଢୁଛି। ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ମୋ ଭାଇଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁ ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ  ବୋଲି ଶିବପ୍ରସାଦଙ୍କ ଭଉଣୀ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts