Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶେଷ ହେବ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ! ସଙ୍ଗଠନରେ ଫାଟ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଓ ଟିକୈତଙ୍କ ସମେତ ୩୭ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଚଡକ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଫାଟିଗଲା କାର୍ ଚକା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମହାଭାରତ : ସରକାର ଲାଗି ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଲେ ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ

11/11/2019 at 7:06 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୧୧:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ସୋମବାର ଗତିରୋଧ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଶିବସେନାକୁ ସରକାର ଗଠନ ନିମନ୍ତେ ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ନେଇ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠ ଦଳ ଭାବେ ଶିବସେନାକୁ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୭ଟା ସୁଦ୍ଧା ଦଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜଣାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ଶିବସେନା ନର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ ନିମନ୍ତେ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଡ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଓ ଏନସିପି ସମର୍ଥନର ଚିଠି ଦେବା ପରେ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ସରକାର ଲାଗି ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରବିବାର ଉଦ୍ଧବ ଶିବସେନା ରାଜ୍ୟକୁ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ଉଦ୍ଧବ କହିଛନ୍ତି ମାନେ ସେଇଆ ହିଁ ହେବ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ। ସମର୍ଥନ ନଥିଲେ ଉଦ୍ଧବ କେବେ ଏଭଳି କଥା କହିନଥାନ୍ତେ ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ କହିଥିଲେ।  ତେବେ ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ନେଇ ସୋମବାର ଦିନ ତମାମ ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସର ବୈଠକ ଜାରିଥିଲା। ଶେଷରେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବ ବୋଲି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଏଣୁ ଆଦିତ୍ୟ ଓ ଏକନାଥ  ରାଜଭବନ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ପଛେପଛେ ଉଦ୍ଧବ ମଧ୍ୟ ରାଜଭବନ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ହୁଏତ ଉଦ୍ଧବ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂହ କୋଶ୍ୟାରୀଙ୍କୁ ଭେଟି ବହୁମତ ପ୍ରମାଣ ନିମନ୍ତେ ଅଧିକ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମହଲତ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।  

   Related Posts