Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଢିବା ନେଇ ଚାଲିଛି ଅଙ୍କକଷା

1/11/2019 at 5:17 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧|୧୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଢିବା ନେଇ ବିଜେପି ଏବଂ ଶିବସେନା ଭିତରେ ତିକ୍ତତା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ଏନସିପି ନେତା ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଶିବସେନା ଚାହିଁବ ତେବେ ନିଜ ଦମରେ ସରକାର ବନାଇ ପାରିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଶିବସେନା ସ୍ଥିର କରିବ ତେବେ ତାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ସମର୍ଥନ ମିଳିଯିବ ।

ବିଜେପି-ଶିବସେନା ମେଣ୍ଟକୁ ବହୁମତ ମିଳିଛି । ହେଲେ ଏକୁଟିଆ କୌଣସି ଦଳ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିନି । ସରକାରରେ ଭାଗିଦାରୀ ନେଇ ଉଭୟ ଦଳ ଭିତରେ ସମୀକରଣ ଛିଣ୍ଡିପାରୁନି । ଶିବସେନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଦାବି କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନେଇ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଛି ।

 ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ରେ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବାହାରି ସାରିଛି ହେଲେ ଏଯାଏଁ ସରକାର ଗଢା ଯାଇପାରିନି । ଶିବସେନା ୫୦-୫୦ ଫର୍ମୁଲାରେ ଅଡି ବସିଛି । ବିଜେପି ଏଭଳି ଦାବି ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ । ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରେ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରତ ପାୱାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସବଭନରେ ଭେଟିଥିଲେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ । ଏହାକୁ ଅଣରାଜନୈତିକ ସାକ୍ଷାତ ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହୁଛନ୍ତି ତେବେ ବିଜେପି ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲାଗି ଏହା ଶିବସେନାର ରଣନୀତି ବୋଲି ମନେ କରାଯାଉଛି ।

ଏପଟେ ଶିବସେନାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ମିଳିବା ନେଇ ଉଦ୍ଦବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କେହି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନରେ ଚିରକାଳ ବସି ପାରିବନି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାହା ସ୍ଥିତି ବିଜେପି-ଶିବସେନା ଏକାଠି ହେଲେ ହିଁ ସରକାର ସମ୍ଭବ ।

   Related Posts