Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ପର୍ବତ ରାଣୀ ଶିମଲାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ: ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ନିଜ ଗାରିମା ବିରୁଦ୍ଧ ଭଳି ମନେ କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଲୋକେ

11/07/2021 at 12:29 PM

ଶିମଲା ୧୧/୦୭ : କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର ଭୟ ମଧ୍ୟରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ପର୍ବତ ରାଣୀ ଶିମଲାକୁ ହଜାର ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସୁଛନ୍ତି। ସମତଳ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଶିମଲାକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଆସିବା ସହିତ ସହରରେ ହୋଟେଲଗୁଡିକ ୯୦ ଫୁଲ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଜାରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଲାଗି ରହୁଛି। ଶିମଲାରେ ଶିମଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ଉପରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଶିମଲା ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି ଯେପରି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବେ ଯେପରି ସହର ଏବଂ ରାଜ୍ୟକୁ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ।

ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ପୋଲିସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମାସ୍କ ଲଗାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ପଛ କରିବା ପରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେଉଛି। ଅନେକ ଲୋକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ନିଜ ଗାରିମା ବିରୁଦ୍ଧ ଭଳି ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଶିମଲା ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଏବଂ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ପ୍ରଶଂସନୀୟ। ଯଦି ଆମେ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଳନ କରୁନାହୁଁ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର ଏବଂ ଡେଲଟା ପ୍ଲସର ଆଗମନ ସ୍ୱାଭାବିକ। ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ହାତ ସାନିଟାଇଜ କରିବା, ଏହି ତିନୋଟି ଜିନିଷ ଆମକୁ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶିମଲାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶିମଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଲିସ ଆଜିଠାରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଶିମଲା ସାଦର ଏସଏଚଓ ସନ୍ଦୀପ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶିମଲା ପୋଲିସ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ତଥାପି କେହି ରାଜି ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପରେ ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରର ଆଗମନକୁ ସୂଚାଉଛି ତଥାପି ଶିମଲାର ଐତିହାସିକ ରିଜ ମୈଦାନ ମଲ୍ ରୋଡ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଭାରୀ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି। ଯାହା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ସଚେତନ କରାଉଛି। ସନ୍ଦୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କେବଳ ଚାଲାଣ କାଟିବା ନୁହେଁ। ବରଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିପାରିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିପାରିବା।

   Related Posts