Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ୟାମରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଫେରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍: ଆଇସୋଲେସନରେ ସଂକ୍ରମିତ, ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା : ୫ରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ !
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୃଷି ବିଲ୍ ରବ୍ଦ ନେଇ ଆସିବ ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||

ୱବେଶୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଆଇଏସର ମୁଖ୍ୟ ଅବୁ -ଅଲ -ବାଗଦାଦି ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଫରକ ନାହିଁ କହିଲା ସିୟା ଓ୍ବାକଫ ବୋର୍ଡ

18/11/2019 at 2:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୧୧: ସିୟା ଓ୍ବାକଫ ବୋର୍ଡ ମୁଖ୍ୟ ଓ୍ବାସିମ ରେଜବି  AIMIM ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ତଥା ସାଂସଦ ଓ୍ବବେଶୀଙ୍କ ତୁଳନା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଆଇଏସର ମୁଖ୍ୟ ଅବୁ -ଅଲ -ବାଗଦାଦି ସହ ତୁଳନା କରିବା ସହ ଓ୍ବବେଶୀ ଓ ବାଗଦାଦୀ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଫରକ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅଯୋଧ୍ଯା ରାୟ ଆସିବା ପରେ ଓ୍ବବେଶୀ ଏହି ରାୟ ସହିତ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିଥିଲେ ,  ଏନେଇ  ସିୟା ଓ୍ବାକଫ ବୋର୍ଡ ମୁଖ୍ୟ ଓ୍ବାସିମ ରିଜବି କହିଛନ୍ତି  ଯେ,    ଓ୍ବବେଶୀ ଓ ବାଗଦାଦୀ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଫରକ ନାହିଁ । ବାଗଦାଦୀ ଆତଙ୍କ ସଂଗଠନ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ସେନା,  ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି,ବାରୁଦର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାବେଳେ, ଓ୍ବବେଶୀ ନିଜ ମୁହଁରେ ଆତଙ୍କର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରୁଛନ୍ତି ।  ଯାହାକି ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧି ପାଇଁ ଉସକାଉଛି ।
ଦେଶରେ ଏପରି ଗମ୍ଭୀର ସମୟରେ ଓ୍ବବେଶୀ ଓ ମୁସଲିମ ପର୍ସନାଲ ଲ ବୋର୍ଡ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇବା ଉଚିତ । ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଓ୍ବେବଶୀଙ୍କୁ ଦ୍ବିତୀୟ ଜାକିର ନାଇକ ବୋଲି କହିବା ସହ,  ସେ  ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଉପରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ  ନିଜର ମତ ରଖୁଛନ୍ତି, ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।ଏହା ଦ୍ବାରା  ଦେଶରେ ଆଇନ କାନୁନ ପରିସ୍ଥିତ ବିଗିଡାବାରେ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି  ।
ସୁପ୍ରମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଉପରେ ଓ୍ବବେଶୀଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ନେଇ ଗତ ୧୧ନଭେମ୍ବରେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟରେ ସେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନାହାନ୍ତି  ବୋଲି କହିବା ସହ , ଆମକୁ ସମ୍ବିଧାନ ଉପରେ ପୂରା ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି କହିଥିଲେ । ଆମେ ଆମ ଅଧିକାର ପାଇଁ ଲଢୁଛୁ ।  ପାଞ୍ଚ ଏକର ଜମି ପାଇଁ  ଲଢୁନାହୁଁ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମୁଖରେ କହିଥିଲେ । 

   Related Posts