Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ : ଗାଁ ଦାଣ୍ଡ ଓ ଛକରେ ଜଗିଛି ପୋଲିସ , କିନ୍ତୁ ୫୦ମେଣ୍ଢା ନେଇଗଲା ଚୋର

16/04/2020 at 2:26 PM

ବାଲିପାଟଣା ୧୬।୦୪: କରୋନା ସ୍ଥିତି ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ରହିଛି । ସାରା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ ଛକ, ଗାଁ ଗଣ୍ଡାରେ କଡ଼ା ପୋଲିସ ପ୍ରହରା । ଘଣ୍ଟାକୁ ଘଣ୍ଟା ପୁଲିସ ଗାଡ଼ି ପଇଁତରା ମାରୁଛି । ଏତେ କଡ଼ା ପ୍ରହରା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗୁହାଳ ଘରେ ଗାଡ଼ି ଲଗାଇ ୫୦ମେଣ୍ଢା ଟେକିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଯାହାର ଟିକେ ବି ସୁରାକ୍‌ ପାଇଲାନି ବାଲିପାଟଣା ପୋଲିସ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଶୁନିଆପଡା ଗ୍ରାମର ହରିଚନ୍ଦନ ପରିଡ଼ା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୁକାନ୍ତ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ଗୁହାଳ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ୫୦ଟି ମେଣ୍ଢା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଦୀର୍ଘ ୪ମାସ ହେବ ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବାରମ୍ବାର ମେଣ୍ଢା ଚୋରି ଚାଷୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି । ଗତ ୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପାଖାପାଖି ୬୦୦ମେଣ୍ଢା, ଛେଳି ଓ ଗାଈଙ୍କ ଚୋରି ଏଠାକାର ଚାଷୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଲାଣି । ଏପରି ଅସମୟରେ ଚାଷୀ ରୋଜଗାର ହରାଇ ବସିଛି । ଏଣେ ଛେଳି, ମେଣ୍ଢା ଚୋରଙ୍କ ଦାଉ ବେଡ଼ି ଉପରେ କୋରଡ଼ା ମାଡ଼ ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ବାରମ୍ବାର ଏପରି ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ଜାଣିପାରୁନି ।

ଦୁଇମାସ ତଳେ ମେଣ୍ଢା ଚୋରି କରି ନେଉଥିବା ବେଳେ ଟିକିପଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏକ ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଗୋଟିଏ ମେଣ୍ଢା ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ମରି ପଡିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ୍‌ ସେ ସମୟରେ ଚୋର ଧରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ମାତ୍ର ଏକମାସ ବ୍ୟବଧାନରେ ପୁଣି ୫୦ଟି ମେଣ୍ଢା ଉଠାଇନେବାରେ ଚୋରମାନେ ସଫଳ ହେଲେ । ଦିନରେ ବେପାରୀ ସାଜି ଏମାନେ ମେଣ୍ଢା, ଛେଳି ଠାବ କରି ରାତିରେ ଚୋରି କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି ।

   Related Posts