Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ସହ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ହେଲେ ଆଜି ସିନେମା ଜଗତରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ଏହି ହିଟ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ

26/06/2021 at 6:49 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬।୦୬: ବଲିଉଡରେ ଏପରି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ୯୦ ଦଶକ ସିନେମା ଜଗତରେ ଚହଳ ପକାଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ସେମାନେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଆମେ ହିରୋଇନ୍ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ସେ ଅନେକ ବଡ ତାରକାଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି  ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଆଧାରରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି| ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ତାହା କେହି ବି ଜାଣି ନାହାନ୍ତି |

ଆମେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଶ୍ବିନୀ ଭାବଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ନାମ ବହୁତ ଶୁଣିଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଅଶ୍ବନୀ ଭବଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣି ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଅଶ୍ବିନୀ ଭବ ୯୦ ଦଶକର ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି ।କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ କଣ କରୁଛନ୍ତି | ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ |

ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାତ୍ରା

ଅଶ୍ବିନୀ ଭାବ ୯୦ ଦଶକରେ ବଲିଉଡର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ପରିଚିତ | ସେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ | ହିନା, ବାନ୍ଧାନ୍ ଏବଂ ସୈନିକ୍ ତାଙ୍କର ଏହା ସବୁଠୁ ସଫଳ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ପରମ୍ପରା, ଜଜ୍ ମୁଜ୍ରିମ୍, ଯୁଗପୁରଷ, ଅଶାନ୍ତ ଏବଂ ଇକ୍କା ରାଜା ରାନୀଙ୍କ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ୧୯୯୧ରେ ଫିଲ୍ମ ‘ହିନା’ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଅଶ୍ବନୀଙ୍କୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଫିଲ୍ମ ‘ହିନା’ରେ ଅଶ୍ବନୀଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପାର୍ଶ୍ଵ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜେବା ବଖତିଆରଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥିଲେ।

ଅଶ୍ବିନ ଭାବେ ଖୁବ୍ କମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ  କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିନ୍ତୁ ଅଭିନୟ ହେତୁ ଏହି ପରିଚୟ ପାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ନାମରେ ୯୦ ଦଶକରେ ଅନେକ ସ୍ମରଣୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରହିଛି | ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ଅଶ୍ବିନୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଫିଲ୍ମ ‘ସୈନିକ୍’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଲାଇମଲାଇଟକୁ ଆଣିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ‘ଜଖମୀ ଦିଲ’ରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ଯୋଡିଙ୍କୁ ଦର୍ଶକ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ ।

୧୯୯୮ ମସିହାରେ ସେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ବୃନ୍ଦାବନ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ପରେ ସେ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ। ଆମେରିକାରେ ଥିବାବେଳେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପାଠ ପଢିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ସେ ମଞ୍ଚ ସହ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ବିବାହ କରଥିଲେ । ବିବାହର ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ୨୦୧୭ରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାରତ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଧ୍ୟାନିମନି ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଫେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବିଶେଷ କିଛି ଖାସ୍ କମାଲ ଦେଖାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ | ଅଶ୍ବନୀ  ବର୍ତ୍ତମାନ ବଲିଉଡଠାରୁ ଦୂରରେ ଆମେରିକାର ସାନଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋରେ ରୁହନ୍ତି।

ଅଶ୍ବିନୀ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ସଷ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର କିଶୋର ବୋପାରଦିକରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନର ମାଆ । ଅଶ୍ବିନୀ ଭବଙ୍କ ଝିଅର ନାମ ସାଚି | ସେ ଆମେରିକାରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ସହିତ ସଂଯୋଗରେ ରଖନ୍ତି | ଯଦି ଅଶ୍ବିନୀ ଆମେରିକାରେ ସେଟେଲ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଭାରତ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି | ଅଶ୍ବିନୀ ତଥାପି ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛନ୍ତି | ଅଶ୍ବିନୀ ଭବଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ଦି ରାଇକର କେସରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ୱେବ୍ ସିରିଜରେ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ସହ ଅତୁଲ କୁଲକର୍ଣ୍ଣି, ଲଲିତ ପ୍ରଭାକର, ମନୱା ନାୟକଙ୍କ ଭଳି ଅଭିନେତାମାନେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ।

   Related Posts