Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ: କହିଲେ-ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କୁ କାହିଁକି ମିଳିନାହିଁ ଭାରତ ରତ୍ନ

8/07/2021 at 12:33 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୮/୦୭: ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ମହାନ କଳାକାର ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମନେ ପକାଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିବା କଳାକାରମାନେ ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦୁଃଖି ଅଛନ୍ତି । କିଛି କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସୀମା ଦ୍ୱାରା ବନ୍ଧା ହୋଇନଥାନ୍ତି । ସେହିପରି ଜଣେ ଥିଲେ ଦିଲୀପ କୁମାର । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ରତ୍ନ ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ଏଥିରେ ଅଭିନେତା ତଥା ରାଜନେତା ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି।

Shatrughan Sinha wonders why Dilip Kumar didn't get a Bharat Ratna-  Exclusive! - The Times of India

ଦିଲୀପ କୁମାର କେବଳ ଅଭିନୟର ବାଦଶାହା ନଥିଲେ ବରଂ ଜଣେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ କାମ ଦେଖି ଅନେକ କଳାକାର ଅଭିନୟ ଶିଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ‘କ୍ରାନ୍ତି’ରେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା କାମ କରିଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆସିବେ ଏବଂ ଯିବେ କିନ୍ତୁ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ପରି ବିରଳ ଅଭିନେତା କେହି ହେବେ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କାହା ସହିତ ତୁଳନା କରିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏତିକି କହିବି ଯେ ଦିଲୀପ କୁମାର ଭାରତ ରତ୍ନ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ଥିଲେ। ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ମିଳିନାହିଁ ।

Shatrughan Sinha wonders why Dilip Kumar didn't get a Bharat Ratna-  Exclusive! | Hindi Movie News - Times of India

ଫିଲ୍ମଫେୟାରର ପ୍ରଥମ ପୁରସ୍କାର ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଦିଲୀପ କୁମାର ପାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ୧୯୯୧ ରେ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଏବଂ ୨୦୧୫ ରେ ଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ଭାରତ ରତ୍ନ କେବଳ ମିଳି ନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର ନିଶାନ-ଇ-ପାକିସ୍ଥାନରେ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts