Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ନାସିରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିବାରୁ ସ୍ବରାଜଙ୍କୁ କହିଲେ ଶଶି ଥରୁର,‘ ଅନ୍ୟ ଧର୍ମରେ ବିବାହ କରିବା ଦେଶଦ୍ରୋହ କି?’

24/01/2020 at 5:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୧: ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆକ୍ଟ ଏବଂ ନ୍ୟାସନାଲ ରେଜିଷ୍ଟାର ଫର ସିଟିଜେନ୍ ମୁଦ୍ଦା ଉପରେ ବଲିଉଡଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜନୀତି ଦୁନିଆରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ବଲିଉଡର ୨ଜଣ ଦିଗ୍ଗଜ ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହ ଏବଂ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ବାକ୍-ଯୁଦ୍ଧରେ ଏବେ ପୂର୍ବତନ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ସ୍ବରାଜ କୌଶଲ୍ ପଶିବାରୁ ଏହି ବିବାଦ ଆହୁରି ବଢ଼ିଯାଇଛି। ଏବେ ସ୍ବରାଜ କୌଶଲଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ଥରୁର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ଧର୍ମରେ ବିବାହ କରିବା କ’ଣ ଦେଶଦ୍ରୋହ?

ଗୁରୁବାର ସ୍ବରାଜ କୌଶଲ ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଅନେକ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ,ଏଥିରେ ଶଶି ଥରୁର ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ସାହେବ,ନିଜ ଧର୍ମ ବାହାରେ କାହାକୁ ବିବାହ କରିବା କ’ଣ ଦେଶଦ୍ରୋହ ଅଟେ? କିମ୍ବା ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ଆଲୋଚନା କରିବା?

କଂଗ୍ରେସ୍ ନେତା ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏପରି ଯୁକ୍‌ି ସହ ନୁହେଁ ଯାହା ଆପଣ ଟ୍ବିଟ୍ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସ୍ବରାଜ କୌଶଲ ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଏବଂ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ବିବାଦରେ ଗୁରୁବାର ଅନେକ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୟାନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ନାସିରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ। ସ୍ବରାଜ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଏଦେଶ ତୁମକୁ ଏତେ କିଛି ଦେଇଛି,କିନ୍ତୁ ତୁମେ ତଥାପି ଏଥିରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ।

ସେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ ଶ୍ରୀ ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହ,ଆପଣ ଜଣେ ଅକୃତଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତି। ଏଦେଶ ଆପଣଙ୍କୁ ନାଁ ଦେଇଛି, ଏବଂ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ତଥାପି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ। ଆପଣ ନିଜ ଧର୍ମ ବାହାରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି,କିନ୍ତୁ କେହି ଆପରଙ୍କୁ କିଛି କହିନଥିଲେ। ଆପଣଙ୍କ ଭାଇ ସେନାରେ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ,ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ ବେଶୀ କିଛି ମିଳିନାହିଁ’।

   Related Posts