Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସେୟାର ବଜାର: ୧୦୧୧ ପଏଁଣ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୧ ହଜାର ତଳେ ସେନସେକ୍ସ

21/04/2020 at 3:53 PM

ମୁମ୍ବାଇ,୨୧|୦୪: ମଙ୍ଗଳବାର ସପ୍ତାହର ଦ୍ୱିତୀୟ କରାବାର ଦିନରେ ଘରୋଇ ସେୟାର ବଜାର ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍ ଏକସଚେଞ୍ଜର ପ୍ରମୁଖ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ସେନସେକ୍ସ ୧୦୧୧,୨୯ ପଏଁଣ୍ଟ ଅର୍ଥାତ ୩.୨୦ ପଏଣ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୦୬୩୬.୭୦ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ନ୍ୟାଶନାଲ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଚ ବା ନିଫ୍ଟି ୨୮୦.୪୦ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୮୯୮୧.୪୫ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି ।

ଆଜି ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀର ସେୟାର କଥା ଆଲୋଚନା କଲେ ଇନଫ୍ରାଟେଲ୍, ଡାକ୍ତର ରେଡ୍ଡି, ବ୍ରିଟାନିଆ, ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ, ହିରୋ ମୋଟରକପ, ରିଲିଆନ୍ସ, ସିପ୍ଲା ଭଲ କାରବାର କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଇସିଆଇସିଆଇ, ଇଣ୍ଡସିଣ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ, ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ, ହିଣ୍ଡଲକୋ, ଜୀ ଲିମିଟେଡ, ଟାଟା ମୋଟର୍ସ, ଏକ୍ସିସ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଓଏନଜିସି, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଆଦି ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ସିକ୍ୟୋରିୟଲ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ଉପରେ ନଜର ପକାଇଲେ ଆଜି ଫାର୍ମା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ସେକ୍ଟର୍ସ ଭାଲ କାରବାର କରିପାରି ନଥିଲେ । ଏଥିରେ ରିୟଲ୍ଟି,ଆଇଟି, ପିଏସୟୁ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏଫଏମସିଜି, ମିଡିଆ, ମେଟାଲ, ଆଟୋ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଦି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ଏପରି ରହିଥିଲା ଆଜି ବଜାରର ମାହୋଲ

ଆଜି ସେୟାର ବଜାର ହ୍ରାସ ସହ ଖୋଲିଥିଲା । ସେନସେକ୍ସ ଆରମ୍ଭରୁ ୮୮୭.୭୦ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୦୭୬୦.୩୦ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ନିଫ୍ଟି ୨୫୧.୧୦ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୯୦୧୦.୭୫ ସ୍ତରରେ ପହଁଚିଥିଲା । ଏହାପରେ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ସେନସେକ୍ସ ୧୦୩୪.୦୭ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ନିଫ୍ଟି ମଧ୍ୟ ୩୦୫.୮୫ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା ।

   Related Posts