Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ଦେଖାଇଲେ ଏମିତି ପାଓ୍ୱାର , ଢିଲା ପଡିଗଲା ଅଜିତ୍‌ଙ୍କ ଚାତୁରୀ

26/11/2019 at 5:28 PM

ମୁମ୍ବଇ ୨୬।୧୧ – ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ମହା ନାଟକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏନ୍‌ସିପି ନେତା ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲା । ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବଡ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। କାହାକୁ ଏ ବିଷୟରେ ସାମାନ୍ୟ ସୂଚନା ବି ମିଳି ନଥିଲା ।

ହେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବୁଧବାରରେ ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ବା ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ ପାଇଁ ମତଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦଶ ଦେବାରୁ ପୁଣି ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ ।


ମାତ୍ର ଏହା ଭିତରେ ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ଓ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ଏମିତି ପାଓ୍ୱାର ଦେଖାଇଲେ ଯେ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ପାଓ୍ୱାର କମ୍‌ ପଡିଗଲା । ସେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ପୁଣି ଶରଦଙ୍କ ପାଖକୁ ଫେରିଲେ ।

ଫଡନାଭିସ୍‌ ଇସ୍ତଫା ଦେବାପରେ ଶିବସେନା , କଂଗ୍ରେସ ଓ ଏନ୍‌ସିପିର ସରକାର ଗଠନ ହେବା ପାଇ ରାସ୍ତା ପରିଷ୍କାର ହୋଇଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଏବେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ଫଡନାଭିସ୍‌ଙ୍କ ସରକାର ମାତ୍ର ୮୦ ଘଣ୍ଟା ତିଷ୍ଟି ରହିପାରିଲା । ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଏନ୍‌ସିପି ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ପାଇଁ ଯେଉଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ସେଥିରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏଥିରେ ଏନ୍‌ସିପର ସଞ୍ଜୟ ମୁଣ୍ଡେଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିଥିଲା । ମାତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ବି ଶରଦ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ପଟକୁ ଢଳିଛନ୍ତି ।

ନିଜର ୫୦ ବର୍ଷର ରାଜନୈତିର ଅଭିଜ୍ଞତାରୁ ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ମାତ୍ର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅଜିତ୍‌ଙ୍କ ପଟକୁ ଯାଇଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପଟକୁ ଆଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ପାର୍ଟି ଛାଡିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ନଜର ରଖିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ୩ ଘଣ୍ଟାର ହାଜିରା ଲଗାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଏନ୍‌ସିପିର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଖୋଜିଆଣିଥିଲେ ।

ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ନିଜ ଅଭିଜ୍ଞତାରୁ ପାର୍ଟି ଛାଡିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ୧୫ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଜ ସପକ୍ଷକୁ ଆଣିପାରିଥିଲେ ।

   Related Posts