Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଶରଦ ପାଓ୍ଵାରଙ୍କ ତାତ୍ସଲ୍ୟ, କିଛି ଲୋକ ଭାବୁଛନ୍ତି ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେଲେ କରୋନା ଚାଲିଯିବ

19/07/2020 at 7:47 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୯।୦୭: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନକୁ ନେଇ ଜାରି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ଏନସିପି ପ୍ରମୁଖ ଶରଦ ପାଓ୍ଵାର କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦୀ ସରକାରକୁ ଶାଣିତ ସ୍ଵରରେ ନିଶାଣ କରିବା ସହିତ ତାତ୍ସଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେଲେ କରୋନା ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ। ପ୍ରଥମେ କରୋନା ସମାପ୍ତ କରନ୍ତୁ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ଘଟୁଛି, ଏହା ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ  ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇରେ ରବିବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଶରଦ ପାଓ୍ଵାର କହିଛନ୍ତି, କରୋନାରେ ଯେଉଁମାନେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ କେମିତି ବାହାର କରାଯିବ ତାକୁ ଆମେ ବେଶ୍ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝି ପାରୁଛୁ। କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ମନ୍ଦିର ହୋଇଗଲେ ବୋଧହୁଏ କରୋନା ଚାଲିଯିବ। ସେଥିପାଇଁ ଏମିତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି।

ଆମ ପାଇଁ କରୋନା ସଙ୍କଟ ବହୁତ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ। ଏହି କାରଣରୁ ହିଁ ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଉଦ୍ୟୋଗଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୟନୀୟ ହୋଇ ପଡିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଉଚିତ୍। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆମର ସାଥୀ ସାଂସଦ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇ ସରକାରଙ୍କଠାରେ ନିଜର କଥା ରଖିବେ ବୋଲି ଶରଦ ପାଓ୍ଵାର କହିଛନ୍ତି।

ଶରଦ ପାଓ୍ଵାରଙ୍କ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା  ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେବେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରହିଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଶନିବାର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟର ବୈଠକ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। ଭୂମି ପୂଜନ ଅଗଷ୍ଟ ୩ କିମ୍ବା ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତ କରି ପାରନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଦିନ ଭୂମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାକୁ ନେଇ ସନ୍ଥ ସମାଜରେ ଉତ୍ସାହର ମାହୋଲ ରହିଛି।

   Related Posts