Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍
  • ||
  • ଆମେରିକାର ୪୬ ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌
  • ||
  • ଆମେରିକାର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ୧୦ମ ରାଉଣ୍ଡ ଆଲୋଚନା ଶେଷ, ସରକାର କହିଲେ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହେବନି କୃଷି ଆଇନ
  • ||
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ମୃତଦେହ, ପୋଲିସ ଆରମ୍ଭ କଲା ଖୋଳତାଡ଼
  • ||
  • ଢ଼େଙ୍କାନାଳ: ବନ ବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ, ବିଭିନ୍ନ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ଜାଲ ଜବତ, ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଟାଇଲ କାମ ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ଧକ୍କା ହେଲା ବାଇକ୍, ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||

କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ : ଶଙ୍କର ମହାଦେବନ, ଆଶା ଭୋସ୍‌ଲେ ଗାଇଲେ ‘ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ’, ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

31/05/2020 at 2:33 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୧।୦୫: ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ ଗାଇଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତକାର ଶଙ୍କର ମହାଦେବନ ଓ ପ୍ରଖ୍ୟାତ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଆଶା ଭୋସ୍‌ଲେ । କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ତ୍ୟାଗକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ ଗାନ କରିବାକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୫ଟାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯେଉଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ତାହା ସଫଳ ହୋଇଛି । ଖାଲି ଓଡ଼ିଆ ନୁହଁନ୍ତି ସମସ୍ତେ ଏକ ସ୍ୱରରେ ଗାଇଛନ୍ତି ଏହି ସଙ୍ଗୀତ । ଏହାରି ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନେ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଅବସରରେ ଭାରତ ବର୍ଷର ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତର ଦୁଇ ମହାନ ପ୍ରତିଭା ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରି ତାକୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ପେଜ୍‌ରେ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଆଶା ଭୋସ୍‌ଲେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦିଓ ଗୀତର ଭାଷା ଓଡ଼ିଆ କିନ୍ତୁ ଭାବନା ଭାରତୀୟ । ଏହା କେଉଁ ଭାଷାରେ ହେଉନା କାହିଁକି ଆମର ଏକମାତ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା । ଏହି ଗୀତଟି ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ । ଶଙ୍କର ମହାଦେବନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଗୀତଟିକୁ ଗାନ କରାଯାଇଛି। ଏହାରି ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ସେହି ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛୁ । ଏହି ଦୁଇ ସଙ୍ଗୀତ ମହାରଥୀଙ୍କ ଭାବାବେଗକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ନେଇ ଏକ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଆଶା ଭୋସ୍‌ଲେ, ଶଙ୍କର ମହାଦେବନ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହିତ କଣ୍ଠରେ ଆଶାଙ୍କ ନାତୁଣୀ ଜାନାୟା ଭୋସ୍‌ଲେ ଏବଂ ସ୍ନିତି ମିଶ୍ର ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରଯୋଜନା ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ୱନାମଧନ୍ୟ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନୀଳମାଧବ ପଣ୍ଡା । ସଙ୍ଗୀତର ସଂଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଶଙ୍କର-ଏହସାନ୍‌-ଲୟ । ଗୀତ ଏଡିଟିଂରେ ଅଭୟ ପରିଡ଼ା, ସୌମ୍ୟପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ମିଶ୍ର, ଲିପ୍ସା ମଲ୍ଲିକ, ଜୁମର ନାଥ, ସୌମ୍ୟ ବେହେରା, ସଞ୍ଜୟ ବେହେରା, ସଂଗ୍ରାମ କିଶୋର ଲେଙ୍କା ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts